Nedostatek kolagenu

Správné množství kolagenu má vliv na kvalitu kostí a chrupavek, ovlivňuje i kvalitu vlasů, nehtů, zubů a ovlivňuje i kvalitu pokožky, která je díky kolagenu a elastinu, zejména v mládí, pevná, pružná a zvlhčená. Biologický význam kolagenu je proto velký,“ píše v autorském odborném materiálu, publikovaném v odborném časopise Medicus news, Dr. Tůmová z Katedry farmakologie a toxikologie Farmaceutické fakulty UK v Bratislavě. Kolagen v pozitivním směru ovlivňuje naše zdraví i krásu. Zabezpečuje hydrataci pokožky a stará se o ni zevnitř. Podporuje hojení ran i regeneraci nehtů či vlasů. Rovněž přispívá ke správné funkci pohybového aparátu. A jak můžeme naopak pocítit jeho nedostatek? Při deficitu kolagenu může docházet k prohlubování vrásek, zhoršení stavu pokožky i kvality vlasů a nehtů či problémům s klouby. Jak tedy doplnit kolagen do těla?

Volit bychom v první řadě měli klinicky testované produkty, u kterých známe původ kolagenu. Kolagen by měl být dobře vstřebatelný a čistý, tedy bez různých barviv, přísad, příměsí a podobně. Proč je právě tato vlastnost kolagenu důležitá, ozřejmuje doktorka Petrová: “Fragmenty kolagenu mohou s různými příměsemi reagovat tak, že se příměsi někde na fragmenty uchytí. Tato vazba a to, zda k tomu dojde, závisí na typu příměsi a na charakteristice prostředí. Tato vazba se může v žaludku rozpadnout, ale nemusí. Pokud příměsi zůstanou uchyceny, mohou omezovat absorpci. Po přechodu do krevního řečiště mohou omezovat průnik do buněk, které mají potenciál ke zpracování fragmentů kolagenu.

Také dodává, že je nežádoucí, aby docházelo ke kontaktu kolagenu s kyselinou. “Když se kolagen v trojzávitnici smíchá se silnou kyselinou, denaturuje se stejně, jako se denaturuje bílkovina vajíčka během vaření. To znamená, že molekula se nevratně změní a ztratí schopnost reagovat na změny vnitřního prostředí,“ vysvětluje doktorka. Kolagen by však neměl být jen čistý, ale rovněž i hydrolyzovaný a biologicky aktivní. Díky šetrnému zpracování si tak kolagen zachovává strukturu trojité spirály, která je typická pouze pro bílkoviny živých organismů. Tento je nejvíce podobný lidskému kolagenu.

Kolik kolagenu přijímat denně?

Odborníci se shodují na tom, že ideální je užívat 3 g kvalitního kolagenu za den. Pokud užijete méně než 1 g kolagenu denně, nebude to mít pro zlepšení vašeho stavu a doplnění chybějícího kolagenu žádný význam. Současně také neplatí, že pokud budete užívat více kolagenu, dosáhnete kýžených změn rychleji.

Zdroj: www.incacollagen.cz

Vsaďte na ověřenou českou kvalitu - Inca Collagen

Inca Collagen je zákazníky ověřený český výrobek, u kterého se můžete spolehnout na kvalitu. K dispozici je kolagen v přírodní formě, který naše tělo umí účinně vstřebávat. Je rozdělen do dávek po 3 g, což zajišťuje optimální denní příjem kolagenu. Inca Collagen neobsahuje žádné přísady, jen čistý mořský kolagen. Nemusíte se bát žádných umělých příchutí či sladidel. Inca Collagen je velmi podobný kolagenu, který produkuje lidské tělo. Protože jde o prémiový kolagen, jsou dodrženy přísné kontroly při zpracování. Díky své čistotě, certifikované bioaktivitě  a prokázaným účinkem je doporučován nejen zákazníky, ale i odborníky z řad lékařů a lékárníků. 

Kolagen je určen také pro zvířata

Také zvířata mají stejný problém s produkcí kolagenu, jako lidé. S narůstajícím věkem se produkce této základní bílkoviny snižuje také u nich. Zejména naší psí mazlíčci si zaslouží to nejlepší. Proto jim můžete pořídit hydrolyzovaný kolagen pro psy, ale také pro kočky či koně. Tento výrobek je přizpůsoben potřebám zvířat a dosahuje stejných účinků, jako u lidí. Vaši mazlíčci se mohou těšit ze zdravého pohybového ústrojí, které jim umožní aktivnější a delší život. Pochlubit se také mohou krásnou a lesklou srstí.

Inca Collagen se stará o krásu vaší pleti, která je svěží, mladistvá a hydratovaná. Vlasům dodává lesk a pružnost, nehty se méně lámou. Účinky kolagenu ocení i starší lidé a sportovci, protož mnohé vědecké studie doložily, že kvalitní kolagenové suplementy působí v oblasti pohybové soustavy a zlepšují její funkci, chrání klouby, šlachy a kosti před opotřebením a zraněními. Může také pomoci při regeneraci po zraněních a popáleninách. Inca Collagen představuje ověřený produkt, který má obrovské množství spokojených zákazníků. Své pevné místo má na trhu již pět let. Zkuste ho i vy a sami pocítíte jeho účinky.

Zdroj: Youtube