Věděli jste, že i krátký, ale pravidelný pohyb dělá zázraky? Lidé, kteří se denně hýbají aspoň 30 minut, mají výrazně silnější imunitu a také o polovinu nižší riziko infarktu i rakoviny. Zapojte se do výzvy Do práce na kole a spojte příjemné s užitečným!

V týmech i sami, na kole i pokusem

Hlavní soutěžní soutěžní disciplínou květnové akce je pravidelnost, takže vyhrát může opravdu každý. Soutěžit můžete i sami, ale mnohem větší zábava je v týmech. A pokud vás baví i ostatní druhy pohybu, můžete jezdit také na koloběžkách, chodit nebo běhat.

Jdete do toho? Registrovat se můžete do konce dubna na dopracenakole.cz.

Zdroj: Auto*Mat, z.s.

Akce v Ostravě a okolí

Na stránkách Do práce na kole si můžete přečíst aktuální informace z pořadatelských měst Ostravy, Karviné a Nového Jičína. Soutěžit ale můžete odkudkoli. Ve facebookových skupinách pak kromě novinek najdete i parťáky do týmu.

V Novém Jičíně už vyhlásili doprovodné akce: v soutěžním triku si tu zdarma vychutnáte kávu v několika podnicích, zmrzlinu, chlebíčky nebo bazén. Ve všech městech pak počátkem června vyhlásí výsledky a předají ceny na závěrečných večírcích.

Kromě průmyslu a topení v kotlích se na znečištění ovzduší podílí velkou měrou doprava. Přispějte proto ke zdravému prostředí tím, že alespoň někdy necháte auto doma,“ vyzvala obyvatele města náměstkyně primátora Kateřina Šebestová při kandidatuře Ostravy na titul Evropské zelené město 2020. Právě město Ostrava se letos poprvé ujalo také organizace celé lokální kampaně Do práce na kole.

Do projektu se v samostatné kategorii Do školy na kole zapojí i studenti, své barvy bude hájit ostravské Wichterlovo gymnázium.

I účast se vyplácí

A když nevyhrajete? Minimálně si odnesete lepší kondici, zážitky s kolegy a originální tričko z biobavlny. Můžete také hned začít využívat nejrůznější slevy ve svém městě i na internetu. A když naopak zabodujete, čekají vás stylová kola, outdoorové zájezdy do zahraničí, cyklovýbava a mnoho dalších cen.

Zdroj: Auto*Mat, z.s.

Máte svého cyklozaměstnavatele?

Máte v práci stojany na kola? Nebo dokonce sprchy? Uhradí za vás zaměstnavatel startovné Do práce na kole? Gratulujeme! V tom případě možná pracujete pro Cyklozaměstnavatele roku! Zeptejte se na svém pracovišti na možnosti registrace a pojeďte v tom také!

Zachraňte Ostravsko!

Letošní motto soutěže, jejímiž tvářemi jsou herci divadla VOSTO5, zní: „Zachraň město!” Proč? Více lidí na kolech totiž znamená zdravější města - čistší vzduch i více místa v ulicích. Přes všechny zdravotní a environmentální přínosy je ale jízda na kole, chůze nebo běhání hlavně zábava! 

Do práce na kole pořádá spolek Auto*Mat a místní organizátoři. Všechny informace najdete na www.dopracenakole.cz nebo facebook.com/dopracenakole

Zdroj: Youtube