„V současné době se mladí, přibližně dvacetidenní sokolíci, krčí ve speciální hnízdní budce z kovu, jedné ze dvou, které jsme nechali za finanční podpory plzeňské teplárny vyrobit a nainstalovat na komíny v obou teplárenských areálech, tedy na Borech i na Doubravce“, uvedl zástupce plzeňských ornitologů, David Melichar.  Budka ve výšce asi 100 metrů se tak stala domovem sokolí rodiny.

Sokol stěhovavý patří mezi kriticky ohrožený druh dravého ptáka, který před několika desetiletími vyhynul v celé Evropě. Avšak díky systematické ochraně se sokoli postupně vracejí na svá historická hnízdiště, kterými jsou především vysoké a klidné skalní stěny. Za velký úspěch je tak považován každý nový hnízdící pár tohoto dravce.

Zdroj: Plzeňská teplárenská, a.s.

„Jsme velmi rádi, že se komín naší teplárny ukázal jako vhodné místo pro hnízdění sokolů, kteří u nás již několikátým rokem úspěšně vyvádějí mladé. Zároveň nás těší, že Plzeňská teplárenská může takto přispět k záchraně kriticky ohroženého druhu,“ vyjádřil svoji radost z letošních mladých sokolíků Ing. Václav Pašek, generální ředitel Plzeňské teplárenské.

Zdroj: Plzeňská teplárenská, a.s.