Pecujislaskou.cz je novým českým portálem, který se zaměřuje na individuální péči o blízké osoby v plném rozsahu všech činností a témat.

„Podobný portál dosud na českém internetu chyběl. Lidé, kteří pečují o nemocné, postižené nebo seniorní členy své rodiny mají teď díky našemu webu možnost najít potřebné informace na jednom místě,“ říká garant projektu Jan Civín, Governmental Affairs Manager v HARTMANN – RICO.

Stránka funguje jako běžný webový vyhledavač, takže stačí zadat klíčové slovo nebo slovní spojení a portál vyhledá všechny odkazy, ve kterých se hledaný výraz vyskytuje. Web je uživatelsky velmi jednoduchý a přehledný. Zvýraznění nejdůležitějších tematických bloků na domovské stránce usnadňuje přehlednost a také práci na dotykových zařízeních.

Šest tematických bloků poradí uživatelům, jak se na péči o blízkou osobu připravit, jaké jsou u nás možnosti péče nebo výpomoci, nebo jaké jsou možnosti veřejné finanční podpory. Podrobný seznam obsahuje informace, komu jsou dávky určeny a na jaký úřad se při jejich vyřizování obrátit. Je také možné vyplnit jednoduchý dotazník, který uživatele nasměruje na informace o dávkách pro konkrétní životní situaci.

Praktické rady i komplexní informace pečujícím o blízkou osobu poskytuje nový portál PEČUJISLASKOU.CZZdroj: HARTMANN – RICO a.s.

Instruktážní videa se věnují péči o osoby připoutané na lůžko a správné manipulaci s nimi, ošetření rán nebo péči o tzv. diabetickou nohu, což je častý zdravotní problém hlavně u seniorů. Nechybí katalog zdravotnických pomůcek ani možnost uplatnění poukazu (nově také elektronického) na jejich pořízení. Na webu bude navíc dostupná také podcastová sekce, v níž se budou probírat různé aspekty a úskalí domácí péče.

 „Mottem našeho projektu je láskyplná péče, jeho posláním pak vzdělávat, motivovat a podporovat pečující v péči o své blízké a pomáhat tak vést kvalitnější život nejen těm, o které je pečováno, ale i pečujícím,“ zakončuje Jan Civín.

Přední tuzemský výrobce a distributor zdravotnického materiálu se dlouhodobě systematicky věnuje také osvětě a pomoci v oblastech, které se týkají zdravotnictví a pečovatelství.

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího státního podniku Rico ve Veverské Bítýšce. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v německém Heidenheimu. HARTMANN – RICO zaměstnává v České republice a na Slovensku více než 1 600 lidí.

Praktické rady i komplexní informace pečujícím o blízkou osobu poskytuje nový portál PEČUJISLASKOU.CZZdroj: HARTMANN – RICO a.s.