Pohled do plápolajícího ohně je uklidňující a fascinující. Zvláště v současnosti, kdy většina z nás v každé volné chvíli sahá po mobilním telefonu nebo usedá k počítači, abychom neztratili kontakt se světem, je jakákoliv relaxace doslova balzámem na přetíženou mysl. Oheň má jednoznačně magickou moc a dokáže navodit klid a pohodu. 

Zdroj: Asset Media

Systémy Kingfire se hodí i do malých prostor

Společnost Schiedel, která letos slaví již 25 na českém trhu, vyvinula monolitický systém Kingfire se zabudovaným krbem speciálně pro ty, kteří bojují ve svém projektu o každý metr. Celý systém tak zabírá plochu cca 45x45 cm, což představuje zhruba polovinu než klasický komín, na který jsou napojena krbová kamna. Moduly Kingfire jsou monolity, které se vyrábí na míru přímo v továrně a na stavbu jsou dovezeny vcelku. Instalace se provádí jeřábem. Odvod spalin a přívod spalovacího vzduchu je pak zajištěn komínovým systémem Schiedel Absolut, který tvoří nedílnou součást uceleného řešení. Minimalizace chyb, ušetřené centimetry a zjednodušený výběr dodavatele hraje pří výběru komína velkou roli. Díky těmto nesporným výhodám je obliba výrobků z produktové řady Kingfire již několik let na vzestupu. 

Zdroj: Asset Media

Designová dvířka v několika typech

Na českém trhu zákazníci doposud mohli vybírat ze tří typů – Classico, Lineare a Rondo. Pro svůj unikátní design získaly tyto moduly řadu prestižních designových ocenění jako např. Reddot award 2016, Iconic award 2017 a v neposlední řadě Grand Prix For Arch 2017.

Zdroj: Asset Media

Kingfire Grande S - třístranný krb pro maximální požitek z ohně

V letošním roce byla na náš trh uvedena esteticky působivá novinka
Kingfire Grande S. Tato novinka maximálně splňuje současné technické standardy. Zabudovaná krbová vložka je zcela nezávislá na vzduchu z interiéru. Vzduch potřebný ke spalování je přiváděn samostatnou šachtou vedenou komínem. Tento systém je tak plně kompatibilní s řízeným větráním, které je nezbytné zejména v nízkoenergetických domech. Třístranný krb plně nezávislý na přívodu vzduchu z interiéru je světová novinka a společnosti Schiedel se tak  opět podařilo připsat si světové prvenství. Vysoká účinnost spalování a nízké emise jsou v případě produktu Grande S samozřejmostí.

Zdroj: Asset Media

Unikátem jsou do prostoru vedená prosklená dvířka, která nabízí pohled na plápolající oheň ze tří stran. Tato kamna vyniknou zejména v otevřených obytných kuchyních. Plášť krbových kamen je možné pořídit v elegantní černé kovové nebo keramické variantě. 

Chcete-li se s těmito produkty seznámit osobně, navštivte ve dnech 25.-28.4.2018 stánek společnosti Schiedel na brněnském stavebním veletrhu v hale P, č. 060.

Zdroj: Youtube