Startupy i začínající podnikatelé z celého Královéhradeckého kraje mohou právě nyní hlásit své nápady a projekty do podnikatelského inkubátoru. S podporou startupového manažera TC HK pak připraví business plán a svůj nápad představí inkubační komisi, která z nich v listopadu vybere nejzajímavější projekty. Ty budou začínající podnikatelé za pomoci mentorů a odborníků dál rozvíjet a přetvářet z nápadů ve fungující firmy a projekty.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové nabízí startupům kompletní zázemí včetně služeb virtuálního sídla a adresy. Pokud se podnikatelé dostanou do inkubačního programu, mohou čerpat slevu na nájemném ve výši až 80 % z komerčního nájemného po dobu až dvou let. V rámci širokého zázemí TC HK mají podnikatelé i mimo inkubační program k dispozici také digiLAB dílnu a coworkingový prostor, kde si mohou pronajmout pracovní stůl třeba jen na jeden den.

Pokud si začínající podnikatelé nejsou jisti, jestli má právě jejich nápad potenciál, mohou již během září využít bezplatnou a nezávaznou online konzultaci. Zjistí, zda má smysl projekt dál rozvíjet, na co si dát pozor a co je ještě třeba promyslet. A pokud pro ně nebude dvouletý inkubační program to pravé, nabídne jim TC HK individuální poradenství v oblasti, která je právě trápí – ať už jde o marketing, finance nebo právní záludnosti.


Uzávěrka právě probíhajícího kola přijímání žádostí je 31. října. Zájemci mohou jednoduše vyplnit formulář na https://www.tchk.cz/podnikatelskyinkubator/ a poté je bude kontaktovat startupový manažer TC HK.