Na počátku byla vášeň a příběh jako z pohádky

Radek a Milada Bláhovi se před deseti lety odstěhovali z Prahy a usadili v půvabné historické usedlosti v Sakách, malé vesničce s 15 domy na Kladensku. Svět Milady byl o obrazech, výtvarném vyjádření a jemném šperkařském řemesle. Svět Radka o vizích a jejich realizaci. Radek, který ukončil právnickou kariéru, byl obzvláště uchvácen krásou kvetoucí zahrady. "Byl jsem tak fascinován květinami, že jsem se chtěl pokusit vytvořit „lidské květiny“, vzpomíná Radek. A v představě Radka nešlo o lecjaké květiny, ale takové, které budou v mnoha ohledech jako živé, budou se z nich vytvářet kytice, ukládat do váz a osobně předávat. Květiny, které spojí mistrovské řemeslo s lehkostí květin a dají lidem úplně nový prožitek.

Milada měla zkušenost s designem a prací s drahými kovy. "Jsi blázínek, takové květiny na světě nejsou, nejdou vytvořit“, oponovala na počátku Milada.

Tři roky na květinách pracovali. A jejich úsilí ani nemělo vhodná slova, a tak vznikala nová jako "šperkařské květiny", "šperkařská zahrada", "rodinná váza".

A před rokem začali květiny prodávat. A téměř okamžitě získaly pozornost médií, osobností a také mimořádné zakázky. V lednu 2023 si zákazník objednal pro ozdobu svého domova vytvoření unikátní kytice ze 118 květin z ryzího zlata, která je pravděpodobně nejhodnotnější zlatou kyticí současného světa. A sen zakladatelů, kterému z počátku málokdo rozuměl, rozkvetl v globální firmu, která začala květiny prodávat do celého světa.

Květiny ze stříbra a zlata GIYOUKvětiny ze stříbra a zlata GIYOUZdroj: GIYOU

Radost darování

Květiny lidé kupují především jako unikátní dárek. Můžete darovat jednu stříbrnou květinu nebo si vytvořit malou kytici ze stříbra nebo zlata z oblíbených druhů. Nebo si třeba vytvořit působivou kytici z 50 nebo 100 stříbrných nebo zlatých květin.

Postupné sbírání

Květiny jsou jako stvořené pro postupné sbírání nebo darování. Pro ženy, které si chtějí skládat svou vysněnou velkou kytici postupně. A také pro muže, kteří budou vědět, že mohou vytvořit radost své ženě každý rok novým druhem květiny do vázy.

Květiny ze stříbra a zlata GIYOUKvětiny ze stříbra a zlata GIYOUZdroj: GIYOU

Rodinné vázy

Lidé rádi uchovávají vzpomínky, včetně těch rodinných. Giyou květiny k tomu přímo vybízí. A pak se v jedné rodinné váze může najít třeba zlatá sedmikráska, kterou dostala babička ke svatbě, kytice stříbrných sněženek mámy k promoci nebo stříbrná chrpa od manžela k jejich výročí. A rodinná váza se vzácnými vzpomínkami putuje generacemi.

Květiny ze stříbra a zlata GIYOUKvětiny ze stříbra a zlata GIYOUZdroj: GIYOU

Svatby a zásnuby

Elegantní stříbrné nebo zlaté svatební kytice lučních květin nadchnou asi každou nevěstu. A podobně můžete překvapující šarm květin využít pro zásnuby, i namísto zásnubního prstýnku. Giyou jsou o tanci lásky a vzácné květiny jsou pro zásnuby a svatby působivým symbolem.

Květiny ze stříbra a zlata GIYOUKvětiny ze stříbra a zlata GIYOUZdroj: GIYOU

Květiny si můžete prohlédnout online na www.giyou.cz, navštívit showroom nebo obchod Giyou Garden na Jungmannově náměstí v Praze. Rádi vás osobně provedou vzácnou, jemnou zahradou.