Hlavní je vybrat si pro sebe to správné místo. Záleží na tom, jak si svou dovolenou představujete, s kým pojedete a kolik za ni chcete utratit. Raději si ujasněte svůj finanční limit a rozvažte, z čeho třeba můžete s ohledem na své možnosti slevit. Někdo se nemůže dočkat klidné relaxace na pláži, jiný se těší na rodinnou dovolenou s dětmi nebo na aktivní odpočinek či večerní zábavu.

Užívejte si pohodu a výborné jídlo

Tyrkysově modré řecké pobřeží je bohatě členité. Najdete tu široké písečné pláže s pozvolným vstupem do vody i malé skalnaté zálivy a především průzračně čisté moře. Letovisek s úžasnými plážemi pro polehávání na pláži a koupání v čisťoučkém moři je nepřeberně. Dejte si ledové frappé, ochutnejte voňavý gyros nebo plody moře v místní taverně. Zavřete oči, zaposlouchejte se do šumění moře a odpočívejte. Jednotlivé ostrovy se od sebe liší, některé jsou zelené, porostlé olivovníky, jiné skalnaté s divokými plážemi, ale každý má svůj osobitý půvab. Mezi nejoblíbenější patří Kréta, Rhodos, ale stále oblíbenější je i cenově přístupná Olympská riviéra na pevnině.

Dopřejte svým dětem prázdniny u moře

Cestování s malými dětmi je někdy složitější. Řada hotelů proto vychází potřebám svých malých hostů vstříc a poskytuje rodinám výborné zázemí. Kromě postýlek si můžete předem zajistit pronájem kočárků, ohřívače láhví, chodítek apod. Dejte přednost pokojům s oddělenou ložnicí, kde je zajištěno soukromí pro rodiče. A nemusí jít jen o drahé hotely. I jednoduše zařízené apartmány u zájezdů bez stravování mají dva oddělené pokoje, takže se děti mohou v době největšího horka v klidu prospat.

Užijte si své oblíbené sportovní aktivity

Vodní radovánky od jízdy na banánu a surfování  po parasailing nebo potápění jsou samozřejmostí. Ale můžete se věnovat i pěším túrám. Celoživotním zážitkem bývá výstup na Olymp, který podnikají návštěvníci letoviska Nei Pori. Příznivce cyklistiky jistě nadchne, že mohou poznávat okolí na kolech. V poslední době si je můžete pronajmout téměř všude, včetně helmy a dětských sedaček. Na ostrově Kos byly dokonce vybudovány cyklistické stezky až do hlavního města. Pro milovníky greenů je výborným tipem ostrov Kréta anebo resort Costa Navarino na Peloponésu.