Laserová operace se v tomto kontextu zkrátka ekonomicky vyplatí.  „Má dcera nosí kontaktní čočky. Kvůli hygieně dbám na to, aby měla jednodenní, které vyjdou zhruba na šest tisíc korun ročně. Vedle toho má dvoje brýle, které dnes stojí kolem pěti až šesti tisíc za kus, a obměňuje je po dvou až třech letech. Takže se dá jednoduše spočítat, jakou finanční zátěž pro nás ročně investice do dobrého vidění představuje,“ vysvětlila ředitelka olomoucké oční kliniky TANA Martina Novotná. Laserová operace přitom začíná na 13 až 15 tisících korunách za jedno oko podle typu výkonu. 

Pokud se pro laserovou operaci rozhodnete, může se vám investice vrátit už za dva až tři roky. V ideálním případě už také nebudete žádné kompenzační pomůcky potřebovat nebo se aspoň náklady na ně minimalizují. Před samotnou operací musíte podstoupit důkladnou předoperační prohlídku. Specialisté během ní zjistí, jestli je oční vada stabilizovaná, jestli se nekombinuje s jinou vadou zraku a zda ji lze vůbec operovat laserem. „I proto je zásadní vybrat si pro zákrok renomovanou oční kliniku, která má k dispozici důkladně proškolený personál a špičkovou operační techniku,“ uvedla Novotná. Kromě samotné operace hraje důležitou roli i pooperační péče. 

Oční klinika TANA Olomouc nabízí provedení laserové operace metodou LASEK na excimerovém laseru třetí generace německé firmy Allegretto Wavelight. Ten umí odstranit širokou škálu očních vad v rozmezí od +3 dioptrií u dalekozrakosti, až do -12 u krátkozrakosti. Korekce astigmatismu se pohybuje v rozmezí od -6 do +6 dioptrií. „Vysoká přesnost, bezbolestnost a bezpečnost řadí tento typ laserových zákroků na špici refrakčních chirurgických metod. Když k tomu přidáme naše dlouholeté zkušenosti a profesionální tým, můžete se spolehnout, že u nás budete v dobrých rukou,“ dodala ředitelka z olomoucké oční kliniky. 

Zdroj: Oční klinika TANA/archivZdroj: Alcon/archiv

Zdroj: „Projekt Oči jako rys“

Oční klinika TANA působí v Olomouci od roku 2008. Zdejší odborníci se starají o zrak celé Hané i pacientů z dalších krajů. Kromě laserových operací oka řeší operace šedého zákalu a zadního segmentu oka. Moderní operační sály na Horním Lánu v Olomouci jsou vybaveny tou nejmodernější technologií. Nedávno klinika otevřela další ambulantní pracoviště v Přerově.

www.ocijakorys.cz
Osvětová iniciativa Oči jako rys si klade za cíl vzdělávat širokou veřejnost v oblasti péče o oči a řešení očních vad. Pacienti zde mohou najít komplexní informace o očních vadách. Dozví se, jak se jednotlivé vady projevují a jak ovlivňují vidění, co se s nimi dá dělat a jak si najít vhodné místo, kde jim s řešením očních vad pomohou. Hlavním partnerem tohoto projektu je americká společnost Alcon, světový lídr v oblasti inovací produktů pro vidění a péči o zrak a dodavatel vyspělých technologií, přístrojů a produktů pro všechny významné oční kliniky v České republice.