„Laserový zákrok ReLEx SMILE (NeoSMILE 3D) přináší zásadní zkrácení rekonvalescence po zákroku, pacienti se tak brzy vrací do práce a nepřijdou ani na dlouhou dobu o své oblíbené činnosti. Například plavání je možné už týden po zákroku,“ prozrazuje MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize v Praze a laserový chirurg Oční kliniky NeoVize Brno.

Jak operace probíhá? „Nejmodernější metoda přesným a šetrným způsobem odstraní dioptrie a astigmatismus, povrch oka zůstane stabilní a velmi rychle se hojí. Celý zákrok trvá jen 20 minut,“ vysvětluje MUDr. Lucie Valešová.

Večer po operaci už uvidíte na TV

Hned po operaci vidí pacient lépe než před zákrokem a během několika hodin se zrak stabilizuje natolik, že se může dívat na televizi nebo pracovat na počítači. Druhý den po zákroku už většina lidí vidí zcela normálně. O týden později je již možné sportovat, včetně plavání, ženy se mohou líčit.

Dobrá zpráva je to například pro studenty a učitele, kteří mohou prázdninové měsíce využít nejen k odpočinku, ale i k péči o svůj zrak a do školního roku naskočit už s novým zrakem.

Zákrok NeoSMILE 3D zahrnuje kromě operace metodou ReLEx SMILE také špičkovou předoperační a pooperační péči včetně potřebných léků a kapek či umělých slz, a také doživotní záruku poskytnutí laserové oční péče. Tento zákrok mohou provádět pouze pracoviště vybavená femtolaserem VisuMax značky Zeiss.

Pokud si pacient vybere ReLEx Smile, může už za týden sportovat, včetně plavání, ženy se mohou líčitZdroj: Neovize Group s.r.o.Pokud si pacient vybere ReLEx Smile, může už za týden sportovat, včetně plavání, ženy se mohou líčit
Autor: Neovize Group s.r.o.

Proč zvolit DuoVizi nebo NeoVizi? Zákroku předchází podrobné předoperační vyšetření. „Dodržujeme německý standard: nikdy neprovádíme operaci ve stejný den jako vyšetření. Našim pacientům dáváme dostatek času na rozmyšlení i případné dotazy, které často přicházejí až několik hodin či dní po vyšetření,“ vysvětluje MUDr. Valešová. V Německu je operace ve stejný den jako vyšetření dokonce zakázaná. Na klinikách DuoVize a NeoVize se ročně provede tisíce operací. „Naši oční chirurgové jsou velmi zkušení, 99 % našich pacientů by zákrok u nás doporučilo svým blízkým a známým. Náš personál se plně věnuje pacientům. Zodpovídá dotazy, vybírá operační metodu přímo na míru, pacienti nás zajímají i po operaci,“ dodává primářka DuoVize a laserový chirurg NeoVize MUDr. Lucie Valešová.

Oční klinika DuoVize

Oční klinika NeoVize