Bohatý program je ozvláštněn o jedinečný výhled na celý Liberec ze sedmnáctého patra nejvyšší budovy ve městě. Dobrou kávu nebo něco na zub obstará regionální kavárna Café Bar Praha a sladké osvěžení jablonecká Pralinqa a jejich gelato. Návštěvníci mohou svým nápadem ovlivnit i obraz, který bude po dobu konání akce malovat duo Procesisté přímo na vyhlídce. Vznikne tak jedinečné dílo, které zaznamená kolektivní vědomí účastníků akce napříč věkovými a sociálními skupinami.

Zdroj: Liberecký kraj

Nejen pro děti jsou připravena divadelní představení. O ta se postarají divadla Koloběžka a Hancvencl. Herec Zdeněk Kupka z libereckého Šaldova divadla přečte z knihy Waldvilla od Miroslava Suchého. Hvězdárna Turnov nabídne šanci pozorovat Slunce skrze profesionální dalekohledy. Ve čtvrtek se navíc uskuteční beseda s názvem Co všechno víte a nevíte o pěstounství, na které náhradní rodiče promluví o osobní zkušenosti s náhradním rodičovstvím. Ve středu zase návštěvníci dostanou šanci sledovat živé vysílání Českého rozhlasu Liberec.

Zdroj: Liberecký kraj

Zdroj: Liberecký kraj

Ve středu, čtvrtek a v pátek večer bude program zakončen hudebními vystoupeními rozmanitých žánrů. The Grizzlies hrají originální tvorbu, ve které se zabývají regionálními tématy, Nekrmit předvede dle jejich slov podvratnou show s prvky občanské neposlušnosti a lehkých nádechem velezrady, Monkey Boom pak střechu úřadu rozezní v rytmu drum and bass. Party sobotu ovládne Rita B & live band, SixPack, a Hrusha - DJ & Sax.  

I výtvarné umění dostane svůj prostor. Poprvé se zde představí účastníci projektu Dialog, který spojuje regionální umělce, a ve vestibulu budovy krajského úřadu vystaví svá díla po celou dobu konání akce. Vernisáž se uskuteční v pátek 23. června od 15:15.

Doprovodný program a tvořivé dílny pro děti i dospělé zajistí regionální živnostníci Orighanny, Krasohrátky, Větrník nebo Woocrame.

Všichni návštěvníci si navíc odnesou i designovou pamětní vstupenku. Vstup na akci a všechna doprovodná vystoupení je zdarma.

Zdroj: Liberecký kraj