Mezi vůbec ty nejstarší patří například nepřehlédnutelná konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie či kaple svatého Kříže. Symbolem Opavy a zároveň radnicí je na Horním náměstí stojící věž Hláska, jež v minulosti sloužila jako hlásná věž důležitých událostí. V okolí Dolního náměstí najdeme nespočet měšťanských domů z období renesance či baroka s dominantou v podobě kostela svatého Vojtěcha s budovou zemského archivu. A tím výčet rozhodně nekončí! Putování městem si můžete zpříjemnit procházkou prstencem parků obepínajících centrum Opavy, které vás dovedou až ke Slezskému zemskému muzeu, nejstaršímu muzeu v České republice vůbec.

Bílá perla Slezska jako na dlani
Fascinují vás panoramatické pohledy do všech světových stran? V tom případě je vám ochoz radniční věže Hlásky plně k službám! Z výšky takřka 35 metrů poznáte Opavu z ptačí perspektivy a navíc při dobré viditelnosti dohlédnete i na samotného krále Hrubého Jeseníku – Praděd. Výstupy probíhají od 6. června do 26. září každou sobotu v 10–17 hod. Kromě toho je každou první sobotu v měsíci zpřístupněna expozice Opava/Troppau – sbírka různorodých předmětů denní potřeby.

Zdroj: zadavatel inzerce
městské koupaliště

Ta pravá zábava začíná v létě
Opava nabízí spoustu možností také pro aktivně zaměřené jedince a rodiny s dětmi. V Městských sadech najdete rozsáhlá dětská hřiště, in-line dráhu či workoutové hřiště. Tolik potřebné osvěžení v horkých letních dnech nabídne krásné Městské koupaliště z roku 1931 či Stříbrné jezero. Zde si můžete zahrát populární discgolf. I letos budete moci potrápit orientační smysl a mozkové závity na kukuřičném bludišti, kde na vás čeká spousta hádanek k vyluštění. A pokud vám snad přijdou vzdálenosti mezi místy příliš velké a času nemáte nazbyt, můžete využít sdílených kol. V Opavě se zkrátka nudit nebudete!

Opavské léto zábavy
Nadcházející letní dny přinášejí nejen tolik očekávané prázdniny, ale také pestrou nabídku kulturních akcí v centru města.  Město Opava opět připravilo několik akcí, které oživí nejen prostory Dolního náměstí, ale především sady Svobody a Ptačí vrch. Tam si 11. července odskočíme do Afriky na Ptačáku I. společně s Borisem a jeho bubeníky a kapelou Švihadlo. Součástí bude bohatý program pro děti.  Poté naladíme chuťové pohárky v rámci farmářských trhů na Dolním náměstí, kde budete mít možnost za zvuku balkánské hudby ochutnat masové i jiné dobroty od místních výrobců v rámci jídlobraní
Srpen zahájíme akcí v sadech Svobody Ptačák II., jejíž téma zní Na divokém západě a která nabídne 8. 8. kapely Wagon, Country s.r.o. či Poutníky.  Ani zde by neměly chybět děti, pro které bude připraven karneval, projížďka na koni a další pohybové aktivity.

Zdroj: zadavatel inzerce
Ptačí vrch

Na úterý 11. srpna je přichystán Atletický cirkus – sportovní odpoledne na Dolním náměstí, ve kterém se představí atleti Sokola Opava ve skoku o tyči. Veřejnost si bude moci vyzkoušet svou sílu v benchpressu či v dětském trojboji.  Vyvrcholením programu bude již 14. ročník Memoriálu dr. Lesáka ve skoku o tyči mužů.
Ve středu 19. srpna navštíví Dolní náměstí pošta v sedlech v rámci tradičního Pony Expressu. A léto zakončí poslední srpnovou sobotu vyjížďka na kolech po cyklostezce č. 55. Oblíbená akce Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu nabídne zajímavé stanoviště a aktivity pro všechny věkové kategorie.

Celý program doplní šňůra letních kin na Ptačím vrchu. V nabídce se poslední dva červencové a poslední tři srpnové čtvrtky objeví takové tituly jako Starci na chmelu, Kouř či Bezva ženská na krku. Těšíme se na Vás!

www.opava-city.cz/tic

Zdroj: zadavatel inzerce