V čem se Vaše lékárna Remus jiná, než ostatní lékárny? Můžete říci, čím se odlišujete? 
Nejprve chci zdůraznit, že do lékárny Remus si můžete přijít vyzvednout léky, které máte na receptu. Připravíme Vám v laboratoři individuálně připravovaná léčiva. Najdete u nás volně prodejná léčiva - tedy v tomto směru jsme klasická lékárna jakou ji znáte. Kromě výše uvedeného sortimentu nás srdce táhne zpět k přírodě. Tedy jsou u nás k dostání také přírodní barvy na vlasy (vhodné pro alergiky), přírodní kosmetiku - od krémů po šampony, doplňky stravy bez chemie (bioaktivní), CBD produkty, ale také bylinné produkty, homeopatické produkty. Navíc si můžete vybrat i ze sortimentu ekologické drogerie - prášky na praní, aviváže …  Věříme v přírodu a zároveň myslíme na ekologii. Všechny přírodní produkty si také můžete prohlédnout na www.fairnature.cz, zde si je můžete i objednat a třeba i bezplatně vyzvednou právě v lékárně Remus.

Zdroj: Heracleum s.r.o.Zdroj: Heracleum s.r.o.

Dáváte tedy velký důraz na přírodní produkty. V čem přesně tkví tajemství léčivých tinktur a sirupů dle receptury od Boženy Kamenické, známé spíš jako "Bába Radnická"? Máte například nějaký příběh, kdy se někdo díky těmto přípravkům vyléčil a přišel poděkovat? 
Narodila jsem se v Plzni a zkazky o "Bábě Kamenické alias Radnické" mě provázely celé dětství. Byla to proslulá léčitelka, která pomáhala bylinkami i slavným osobnostem např. Karlu Gottovi nebo prezidentu Ludvíku Svobodovi. Jsem přesvědčena, že její receptury fungují a jsou prověřeny časem, proto jsem relativně nedávno založila společnost BILEGRIA s.r.o. Manufakturně vyrábí sirupy, tinktury nebo čajové směsi, které najdete v naší lékárně i na e-shopu. Do lékárny se vrací spousta maminek pro sirup Spira - je určen pro děti od jednoho roku, nebo třeba moje maminka díky sirupu Medea překonala těžké období svého života. Takže důkazů o funkčnosti máme spousty a navíc sirupy skvěle chutnají. Někteří prý na ně chodí jako na čokoládu.

Zdroj: Heracleum s.r.o.Zdroj: Heracleum s.r.o.

Vedle klasického prodeje v kamenné lékárně je zájemcům k dispozici také e-shop. Na stránkách https://www.fairnature.cz/ si tak mohou zakoupit všechen sortiment, jako nabízíte u pultu v lékárně Remus ve Žlutické ulici. Stoupl během coby koronavirové zájem o nákup na vašem e-shopu?
V lékárně se pultu říká tára, to by Vás lékárníci hnali (směje se Hanka). Ale je to tak, všechno co máme v e-shopu, mohou klienti zakoupit přímo v lékárně Remus. Vlastně díky koronaviru jsme začali více makat na našem e-shopu. Chceme aby byl intuitivní a tak jsme se vrhli do přestavby, doufáme, že se nám to daří. Obdrželi jsme od Heureky certifikát ověřeno zákazníky, snad se tedy u nás zákazníci cítí dobře.

Zdroj: Heracleum s.r.o.

Vy nabízíte také homeopatika, můžete prosím pro laiky vysvětlit jejich princip a popsat hlavní výhody pro uživatele?
Nejen že homeopatika nabízíme, ale přímo úzce spolupracujeme s Mgr. Stanislavou Senderákovou - www.homeoplzen.cz. Odvažuji se tvrdit, že její léčebné plány jsou velice účinné a nám se po době vracejí do lékárny zdraví a šťastní lidé. Homeopatie, fytoterapie, gemmoterapie jsou směry, které přírodní cestou navracejí lidi i zvířata do kondice a zdravého stavu. Je skvělé vidět, co všechno příroda bez chemie dokáže. Navíc homeopatické produkty se mohou kombinovat s léčivy. Jsou vhodné pro děti a při psychosomatických problémech. 

O jaký sortiment je aktuálně největší zájem a čím je letošní rok z hlediska poptávky specifický?
Doba koronavirová nám přinesla zájem o desinfekční prostředky, respirátory a antigenní testy. Lidé jsou zodpovědnější ke svému zdraví, zajímají se o podporu imunity, řeší psychické zdraví, chtějí redukovat svoji hmotnost a řešit své problémy např. s alergiemi. Máme radost, že se často rozhodnou pro přírodní cestu. Také spolupracujeme s výživovými poradci nebo třeba s Beneš & Nasler – Sportovní fyzioterapie. Koronavirus na čas zastavil spolupráci s http://www.krasovska.cz/.  Věříme, že se nyní už vše zase rozjede a budeme se potkávat i na různých akcích v Plzni – třeba Sportmánii. Chceme, aby lékárna nebyla vnímána jen jako místo pro pacienty, ale také místo, kde Vám dobře poradí jak si hledět svého zdraví a předcházet problémům.

Jak se k Vám zájemce může nejlépe dostat?
Lékárnu Remus najdete na výpadovce na Karlovy Vary - nebo ke Globusu, přes hlavní silnici naproti čerpací stanici ONO. Sídlíme pod schody, z druhé strany objektu Remus. Před lékárnou je parkoviště, kde můžete pohodlně zaparkovat. Pokud k nám pojedete MHD, jsme v objektu přímo u zastávky autobusu 30 směr z Plzně. Budeme se těšit na Vaši návštěvu. Pozor - v létě je zkrácená otevírací doba do 15.30 hodin. Mimo červenec a srpen je v ostatních měsících roku otevřeno od 7.30 do 17.00 hodin.

Zdroj: Heracleum s.r.o.