Místní hotelové rezorty vám nabídnou vše, co od dokonalé dovolené očekáváte. Od vkusně zařízených pokojů, přes vynikající kuchyni až po maximální sportovní vyžití, relax i zábavu,“ doporučuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.  Marsa Alam je zároveň jednou z nejlepších egyptských destinací pro šnorchlování. V mnoha případech budete mít korálový útes přímo před hotelovou pláží, nemusíte tedy utrácet za organizované výlety.

Relaxujte na nejkrásnějších plážích u Rudého mořeZdroj: Shutterstock

Rudé moře je ráj potápěčů. Bohatý podmořský svět ukrývá nepřeberné množství ryb všech barev, korálových zahrad či tajuplných vraků. Běžně můžeme spatřit želvy, barakudy delfíny či murény.  Místní potápěčská centra nabízejí získání certifikátů pro potápění, včetně seznamovacích ponorů a lekcí pro začátečníky i pokročilé potápěče. Za poplatek vám také zapůjčí veškeré vybavení. V Egyptě je povolena maximální možná hloubka pro rekreační potápění 30 m. Ovšem pozor! V zájmu zachování korálového bohatství se zde nesmíte potápět v rukavicích a dotýkat se vzácného podmořského světa. Je také zakázáno brát s sebou pod vodu nože a harpuny. Osoby, které tento zákaz nebudou respektovat, čekají nemalé pokuty.

Objevujte fascinující podmořský světZdroj: Shutterstock

Chcete-li zažít něco doslova jedinečného, vydejte se na lodní výlet do zátoky Sataya. Jedná se o obří tříkilometrový korálový útes ve tvaru písmene C, uvnitř kterého vytváří lagunu o hloubce 10 metrů. Útesu Sataya je díky hojnému výskytu delfínů často přezdíváno „delfíní zátoka“ – šance, že zde spatříte hejna delfínů, je téměř stoprocentní.

Koupání s delfíny si můžete užít během výletu do korálové oblasti SatayaZdroj: Shutterstock

Pokud si budete chtít vodní radovánky něčím zpestřit, můžete z pláže vydat přímo do pouště, samozřejmě za doprovodu zkušených průvodců.  V malých skupinách nasednete do terénního džípu, který vás od hotelu odveze „kamsi“ do všudypřítomné pouště. Samotná jízda přes písečné duny kombinuje zábavu s lehkou dávkou adrenalinu, rozhodně ale stojí za to. Po zhruba 2 hodinách jízdy přijedete do beduínské vesnice, kde vám bude nabídnut arabský čaj. Seznámíte se s životem a tradicemi beduínů a budete mít možnost projet se na velbloudech. Po návratu z beduínské vesnice zpět do „základního tábora“ budete mít ještě možnost projet se po písečných dunách na čtyřkolkách, navštívit hrnčířské muzeum a také minizoo. Večer zakončíte barbecue večeří s egyptskou folklórní show.

Navštívit můžete i tradiční beduínskou vesnici a projet se na velbloudechZdroj: Shutterstock

Tip:  Hotel Aurora Bay Resort

Přátelský hotel se nachází v oblíbené korálové lokalitě – u přírodního zálivu Jabal Al Rosas v letovisku Marsa Alam a je skvělou volbou pro milovníky potápění a šnorchlování! Kdo vyhledává odpočinkovou dovolenou a relaxační aktivity, pak jistě ocení tři prostorné venkovní bazény a služby hotelového wellness centra.