Závod ve středověkém městě, a přesto bez jediné dlažební kostky? Ano, je to možné! V Ústí nad Labem se i pro letošek chystá velmi rychlá trať, která běžce z Mírového náměstí postupně provede všemi dominantami okolí.  

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem se od svého prvního ročníku v roce 2011 v posledních letech  zařadil mezi vůbec ty nejrychlejší na světě a organizátoři věří, že i letošní ročník závodu přinese rekordní časy. „V posledních dvou letech se v Ústí vždy běžely časy pod jednu hodinu. I letos jsme se proto snažili trať připravit tak, aby byla co nejrychlejší, s největší pravděpodobností už na ni nedojde k žádným změnám,“ uvádí Tomáš Coufal, technický ředitel závodu. Běžci se tak mohou opět těšit na start z Mírového náměstí, proběhnutí areálem Spolchemie, až po stezce směrem k hradu Střekov a zpět do centra.  Rychlý půlmaratonský okruh bez jediné dlažební kostky si jistě užijí také handbikeři během závodu SPOLCHEMIE Český pohár v HANDBIKE, kde se představí již druhým rokem také děti.

 Zdroj: Tempo Team Prague

Kapacita Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem je pro tento rok 3 700 běžců a více než tři čtvrtiny startovních čísel už mají své majitele. Osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem se rozeběhne v sobotu 15. září a v přímém přenosu ho bude vysílat Česká televize. Než se do ulic pustí půlmaratonci, šanci dostanou nesoutěžní běžci – dm rodinný běh určený nejen dětem a jejich rodičům nabízí nenáročnou tříkilometrovou trať.

A pokud si ústečtí půlmaratonci budou chtít užít atmosféru závodu RunCzech ještě více, stačí si tři týdny po závodě udělat malý výlet do Liberce. Právě tam se začátkem října poběží zbrusu nový závod. „Na podzim chystáme premiéru závodu, který se jmenuje Liberec Nature Run. Poběží se v neděli 7. října, startujeme v centru a trasa závodníky zavede na nejkrásnější místa Jizerských hor včetně třeba Bedřichovské přehrady. Na výběr je kratší 12kilometrová a delší 22kilometrová trasa a registrace už běží,“ dodává Tomáš Coufal.

Zdroj: Tempo Team Prague

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem

  • 15. září 2018
  • 8. ročník
  • Místo startu a cíle: Mírové náměstí
  • Čas startu: 15:00
  • Kapacita závodu: 3 700 běžců
  • Ocenění IAAF: zlatá známka kvality