Veterináři mohou varovat dokola, že krmení nekvalitními granulemi zkracuje život psa, zvyšuje náklady na veterinární léčbu a často donutí majitele investovat do doplňkových preparátů, jelikož se zvířeti horší kvalita srsti, zažívání apod. O zaneřáděných chodnících nemluvě. Bohužel, krok č.1 a ten okamžitě viditelný, je otevření peněženky u pokladny. Dlouhodobější hledisko, tedy celkové roční náklady na krmení psa včetně veterinární péče a doplňkových přípravků vyžadují hlubší zamyšlení, než: Tento pytel stojí tisícovku a tenhle jen pět set, tak bude náš.

K těm dražším a přesto chovateli vyhledávaným krmivům patří K-9, Kádevítka. Za 25 let, co ji společnost CANDY dováží z Kanady, krmí denně tisíce spokojených psů a strhává na sebe stále větší pozornonost chovatelů i odborné veřejnosti. Paní Zdena Dvořáková, stojící za Kádevítkou na tuzemských pultech, zodpověděla naše otázky.

V čem vidíte hlavní výhodu K-9?
Myslíte výhodu z pohledu psa nebo chovatele? Chovatel ušetří, psovi se dostává vše, co potřebuje - přísun energie postavený na kvalitních plně využitelných surovinách, vitamínech a minerálech. Prostě jednoduchost a poctivost.

K-9 rozhodně nepatří mezi levnější krmiva a Vy mluvíte o úspoře. Pes svou denní dávku prostě dostane, ať stojí 20 nebo 50 korun. Kde hledat zmiňovanou úsporu?
Znáte přísloví našich babiček, nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci? K-9 je postavena na „nadupaném" obsahu. To pro chovatele znamená nulové investice do doplňkových preparátů a v celkovém nákladu nezanedbatelná úspora za veterinární péči. Je pravda, že se snažíme o celkové prodloužení délky a kvality života zvířete. Dobrého žrádla pes sežere méně, tudíž za méně peněz. Navíc ho neunaví a neopotřebuje balast a chemie, jako v náhražkových krmivech.

Levné krmivo se prodraží, ale osvědčená kanadská Kádevítka přináší zdraví i ekonomiku

Levné krmivo se prodraží, ale osvědčená kanadská Kádevítka přináší zdraví i ekonomiku.

Ukázaná platí – můžete svá slova o kvalitě krmiv K-9 něčím podložit?
Za lidský faktor je kvalita „kádevítky" deklarována jasným a čitelným složením. Stavíme na kanadských surovinách, které jsou tradiční a kvalitní, zkrátka víte, co kupujete. V krmivech K-9 nenajdete odpady, tedy vedlejší výrobky rostlinného původu ani vedlejší produkty živočišného původu. Co se týče zmíněné ukázané, za psy mluví jednoznačně jejich bobek. Kvalitní, tuhý, nepáchnoucí a snadno se z chodníku odstraňující exkrement je jasné znamení, že našemu psovi nic nechybí.

Na čem stavíte marketing Kádevítky? Obaly jsou velmi jednoduché, mezi konkurencí snadno zapadnou.
Na kvalitě obsahu. Na našich obalech najdete čitelně a srozumitelně popsané složení včetně krmného návodu, veškeré obrázky a barvičky zkrátka považujeme za zbytečnou investici. Naopak svou jednoduchostí je obal nápadný, majitelé psů vidí, že neplatí za luxusní plast, ale jen za obsah. Oni totiž ti přemýšlivější porovnávají. Vidí při nákupech nárůst ceny kuřecího masa za poslední roky. Přemýšlí, jak je možné, že ta jiná „superkvalitní a superprémiová" krmiva obsahující kuřecí maso (smích), v dokonale graficky provedených obalech, se světovými názvy, dokonce zlevňují. Je jasné, že bez vykradení receptur by to nešlo.

Když jste zmínila prémiovou třídu krmiva, do jaké třídy patří ta Vaše?
Třídění economy-prémiový-superprémiový už nedává smysl, obchodníci je zcela znevěrohodnili. Pokud se výrobce snaží zamaskovat složení a raději napíše na obal velkým zlatým písmem standard nebo premium, není to dobré znamení. Kádevítka „pouze" deklaruje jakostní znaky, složení včetně použitých surovin, kategorii psa a krmnou dávku. Vlastně se jimi právem chlubí.

Ze slov paní Dvořákové si lze vzít to, že celá ekonomika krmení psa ve skutečnosti nestojí na prvotní investici při nákupu krmiva, ale na celkové a dlouhodobě udržitelné kondici zvířete, využitelnosti a kvalitě podávaných granulí. Ať se ná K-9 díváte odkud chcete, složení je jasně dané, dobře čitelné, desítky let nezměněné a osvědčené. Těžko zpochybnitelné.

Více na: www.krmivok9.cz