Akce Plzeň žije zdravě a děti s ní se uskuteční v Křižíkových sadech od 9 do 18 hodin a děti si budou moci vyzkoušet lukostřelbu nebo kop na bránu na rychlost. Pro malé cyklisty máme připravenou opičí dráhu na kolech a pro celé rodiny možnost vyzkoušení nordic walkingu. Dále aktivity ve zručnosti jako je rozdělávání ohně pomocí křesadla, komunikace pomocí vysílaček nebo jak se dělají různé druhy uzlů.

„Děti jsou naše budoucnost. Proto dbám na to, abychom nepořádali pouze vrcholné sportovní akce pro organizovaný sport, ale také zcela základní pohybové volnočasové aktivity pro děti, které nejsou v žádném oddíle zaregistrovány. Snahou je ukázat dětem a rodičům možnosti pohybu ve volné přírodě.“ sdělil 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce sport v Plzni patří.

Akce je pro všechny zdarma a děti si po vyzkoušení aktivit odnesou i drobný dárek. Plzeňský sportovní odbor připravuje každý rok nejen tuto sportovní akci pro děti, ale také pro seniory. Tím je i v letošním roce přebor v plavání, který se bude konat na začátku prosince.