1. První zmrzlina je stará téměř jako civilizace 

První zmínka o sladké pochoutce se datuje zhruba do období 4 000 let př. n. l. Asi si umíte představit, jaké horko měli v Mezopotámii. Takže vás nepřekvapí, že se tamní obyvatelé poohlíželi po způsobu, jak se během parných dní ochladit. Napadlo je začít stavět ledárny, a když už měli led, chytrého Mezopotámce napadlo led ochutit.

První zmrzlina byl ochucený ledPrvní zmrzlina byl ochucený ledZdroj: Canva

2. Za vším hledejte ženu  

Příprava zmrzliny byla v minulosti náročná a tomu odpovídala i cena, takže si ji mohla dovolit jenom hrstka vyvolených. Všechno se ale změnilo vynalezením stroje na výrobu zmrzliny, za který si zaslouží velkou pochvalu Američanka Nancy Johnsonová. V roce 1843 si Nancy požádala o udělení patentu. Díky tomu si můžeme pochutnat na zmrzlině ve své moderní podobě jako je třeba oblíbená zmrzlina Magnum. Nancy, děkujeme! (Zdroj: Pim Reinders, Licks, Sticks & Bricks. A World History of Ice Cream; 1999).

MG advertorialBez patentu na zmrzlivač bychom neměli tak lahodnou zmrzlinu jako je třeba Magnum Zdroj: MG

3. V Česku jsme si dali načas  

V českých luzích a hájích evidentně nepanovalo takové vedro jako v Jižní Evropě, kde s pracnou výrobou zmrzliny začali už v 17. století. U nás se toho chopil kavárník Philipp Paska až v 19. století. Za nás určitě platí, že lepší později, než nikdy!

4. Rekordní zmrzlina je ze severu

5. Nejbizarnější zmrzliny, které chcete ochutnat  

Už vás klasické příchutě nudí? Tak si zaleťte do New Yorku a zkuste zmrzlinu, kterou vám tady posypou drcenými sýrovými křupky Cheetos. V americké oblasti Nová Anglie si zase (asi) pochutnáte na zmrzlině s příchutí humra.

6. Máte na nejdražší zmrzlinu?

7. Když ledy tají 

Jakmile zmrzlina jednou roztaje, změní chuť. Už nebude tak dobrá. Během opětovného zmrazování a tání totiž dochází k přeskupení krystalů ledu, což může ovlivnit texturu a chuť zmrzliny. S krátkodobým uchováním správné teploty může pomoci čokoládová poleva, která je typická pro nanuky. Takhle krusta vytváří ochranou bariéru. Může být i z bílé čokolády jako v případě chuťově neobvyklé zmrzliny Magnum Euphoria. Jde o osvěžující citronovou zmrzlinu, která obklopuje jádro z malinového sorbetu. Je namočená do lahodné křupavé bílé čokolády a posypaná směsí praskajících cukříčků.

Celosvětově nejoblíbenější příchuť je vanilkaCelosvětově nejoblíbenější příchuť je vanilkaZdroj: Canva

8. Která zmrzlina je na světě nejoblíbenější? 

Pokud jste tipovali vanilku, máte od nás pochvalu. Jde o častou příchuť nanuků nebo dezertů. Není přitom vanilka jako vanilka. Tu od farmářů, kteří ji pěstují udržitelně a mají certifikaci Rainforest Aliance, najdete ve zmrzlinách Magnum. Tato oblíbená značka do svých zmrzlin mimochodem přidává také certifikované kakao. Už se vám sbíhají sliny na krémovou a lahodnou zmrzlinu? Dám si Magnum.

MagnumMagnumZdroj: Unilever