V prodejně O2 začínal na pozici konzultanta a začátky nebyly úplně snadné. „Popravdě jsem úplně nečekal takovou náročnost práce konzultanta, ale vzal jsem to jako výzvu a za podpory manželky to zlomil," vzpomíná Nikola. Poté co Nikola nabyl dostatek zkušeností, povýšil na zástupce vedoucího prodejny a poté na pozici O2 Guru. Jeho ambice byly jinde. „Od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o pozici regionálního trenéra, jsem o ni usiloval a nakonec ji i získal," vypráví Nikola. Každý den se tak díky své práci dostane do kontaktu s novými lidmi, když jako trenér pomáhá nováčkům k zlepšení dovedností a pracovních výsledků. A právě seznamování se s novými kolegy a dynamika jeho práce ho baví nejvíce.

Nejen práce ale i zábava

Nikola se rozhodl stmelit tým kolegů u nich na pobočce a ze své iniciativy se postarat o zábavu. Snaží se tak své kolegy motivovat nejrůznějšími soutěžemi, organizuje popracovní setkání a tím se mu podařilo kolektiv utužit. „Užít si zábavy i mimo práci týmu rozhodně svědčí a jsem rád, že to tak krásně funguje. Prakticky jsme teď jedna velká parta kamarádů," říká Nikola.

Na změnu není nikdy pozdě

Nikola své vzdělání podřídil technice a programování, avšak v určité chvíli ho samotná kariéra programátora přestala naplňovat. „Uvědomil jsem si, že se moji kamarádi programátoři nedokážou bavit o ničem jiném a řekl jsem si, takhle přece skončit nechceš! Rozhodl jsem se proto rozšířit si obzory. Rok jsem učil na základní škole, psal fejetony, podnikal a zjistil jsem, že svět je mnohem větší než programovací jazyky," dodává Nikola. Z programování se stal koníček, do kterého zasvěcuje i svou manželku. Těší se, až mu vyroste syn a i jemu předá své znalosti. „Momentálně mám práci, která mě velice baví, šťastnou rodinu a tomu už zůstanu věrný," doplňuje Nikola.