Oddíl Boxing Poděbrady, který je součástí poděbradských sportovišť a který je součástí Evropského města sportu 2023 pořádá historicky první MČR boxu v Poděbradech a to v nové multifunkční Městské hale. Nejsilnější věková kategorie mistrovství je právě kategorie kadetů (ročník 2007, 2008). Boxing Poděbrady má v této kategorii hned 5 zástupců, z nichž již někteří medaile získali, proto jsme se rozhodli toto mistrovství pořádat a využít našich úspěchů. 

Poděbradští reprezentanti

Jaroslav Červený - mistr republiky školní mládeže z roku 2021, bronzový z kadetů 2022, vítěz několika mezinárodních turnajů, vítěz poháru starosty a reprezentant ČR. 

Daniel Červený - vítěz olympijských nadějí 2022, bronzový z MČR kadetů 2022, vítěz několika mezinárodních turnajů a reprezentant ČR.

Marek Freiberg – bronzový z MČR 2022, pravidelný účastník České národní ligy boxu

Jiří Klubal - vítěz několika mezinárodních turnajů, účastník české ligy

Kryštof Kalenda – nováček, který také bojuje v České národní lize

Zdroj: Kateřina Rutová

Zdroj: Kateřina Rutová

Tohoto mistrovství se bude účastnit 192 sportovních klubů z ČR, 16 váhových kategorií kadetů a 15 váhových kategorií kadetek což je v první den vyřazovacích bojů 248 sportovců. V poslední finálový den bude na stupních vítězů 124 sportovců z celé České republiky.

Zdroj: Kateřina Rutová

Předávat ceny ve finále budou krásné ring girls, aktuální Miss ČR a známé osobnosti společně s partnery mistrovství.

Moderátor finálových bojů bude nejznámější speaker přes bojové sporty – Michal Frabša.

Celá akce bude vysílána živě na YouTube kanálu Boxing Poděbrady a veškeré info divák nalezne na Facebookových stránkách Boxing Poděbrady či přímo na FB události - https://fb.me/e/37EVBmCZs . Tam naleznete informace o akci, parkování, ubytování, občerstvení, ale i o Poděbradech a další důležité informace.

Klub boxing Poděbrady je jeden z největších klubů v České republice a za podpory města Poděbrady, pořádá pravidelně několik akcí v roce na území Poděbrad či ve středočeském kraji.

Zdroj: Kateřina Rutová