Pěnové matrace

Dávno pryč jsou doby, kdy se nabídka tohoto druhu zboží omezovala hlavně na klasické pružinové a taštičkové varianty. V současnosti hrají prim zcela jiné materiály, případně jejich kombinace. Prvním příkladem budiž pěnové matrace, které jsou velmi lehké a pružné, takže dokážou perfektně kopírovat tvar lidského těla. Někde narazíte i na takzvané matrace z PUR pěny. Jedná se vlastně o molitan, který je však pro tyto účely speciálně upravený, aby byl dostatečně hustý. PUR pěna je skvělá hlavně v zimních měsících, protože výborně hřeje. Hodí se tak i do dětských postelí. Běžně jsou dnes v obchodech a e-shopech k dostání matrace 80×200, případně matrace 90×200, ale najdou se samozřejmě i menší rozměry, jež jsou vhodné právě do dětských postelí a postýlek.

Zdroj: Matrace-matex.cz

Gelové a latexové modely

Velmi zajímavé řešení představují gelové matrace. Jsou složené ze studené, paměťové a PUR pěny. Každá vrstva přitom plní svůj účel tak, aby ve finále lůžko poskytovalo maximální pohodlí. Jsou perfektní pro lidi se sníženou pohyblivostí a ty z vás, kteří jsou na lůžko upoutáni víceméně trvale. Při pobytu na nich totiž nedochází k proleženinám.

Asi nejluxusnější formu představují latexové matrace. Jsou dokonale měkké a elastické, navíc se jedná o zdravotně nezávadný materiál, který je vysoce prodyšný, takže lůžko optimálně „dýchá“.

Zdroj: Matrace-matex.cz

Prodej matrací online a na pobočkách

Kvalitní matrace (nejen) výše uvedených druhů najdete v internetovém obchodě matrace-matex.cz. Firma, která jej provozuje, má i kamenné pobočky, a to hned na několika místech v České republice, namátkou třeba v Praze, Rakovníku a Teplicích.