Klíčové vlastnosti screenové rolety? Ochrana i úspora

Zaručí soukromí, chrání před sluncem a oživí každý dům. To jsou klíčové vlastnosti screenové rolety, která se stala v posledních letech hitem i praktickým doplňkem. To ale zdaleka není vše.

 • V létě chrání před sluncem,
 • v zimě zabrání zamrzání oken,
 • lze s nimi stínit i větrat při otevřeném okně,
 • zastíní tradiční okna i rozsáhlé prosklené plochy,
 • šetří náklady na klimatizaci,
 • hodí se skvěle do pergol,
 • vyrábí se na míru se zárukou 4 let,
 • a v zimě nezamrzají.

Na venkovních látkových roletách oceníte jejich odolnost a materiál. Díky široké nabídce barev a kvalitních látek s různou propustností světla si vybere opravdu každý. Venkovní roleta sluší každému domu. Navíc barvy látek udržují svou pestrost a nevyblednou.

Venkovní látkové rolety jsou dostupné v řadě barevVenkovní látkové rolety jsou dostupné v řadě barevZdroj: Climax.cz

Venkovní látkové rolety dopřejí skutečné soukromí

Toužíte po velké prosklené stěně, ale obáváte se, že na vás každý uvidí? Hoďte takové starosti za hlavu. Látkové venkovní rolety mají v látce malé otvory, které umožní průhled ven. Zároveň pro vás ale zajistí perfektní soukromí – nikdo z venku nemá šanci vidět do místnosti.

Rolety nejčastěji využijete v ložnici, dětském pokoji, ale také v kancelářích a místnostech určených pro domácí kino či posilovnu. Své místo najdou i v přednáškových sálech nebo posluchárnách. Soukromí zajistí i na zahradě pod pergolou. Venkovní rolety do pergoly jsou oblíbeným řešením strachu z cizích pohledů.

Jak vylepšit pergolu? Vsaďte na screenové rolety

Venkovní látkové rolety nepatří jen na fasádu domu. Jsou vhodné i na zahradu, jako boční zástěna pergol. Jsou vhodné i na zahradu, jako boční zástěna pergol. Představte si, že sedíte pod pergolou na zahradě, ale neustále na vás fouká nebo vám svítí do obličeje. Nemůžete si v klidu přečíst knihu nebo jen tak relaxovat.

Screenové rolety vylepší vaši pergoluScreenové rolety vylepší vaši pergoluZdroj: Climax.cz

Řešením jsou právě venkovní rolety do pergoly. Vytvoří boční zástěnu a ochranu proti slunci a větru. Nemusíte se hnout z lehátka, pokud potřebujete roletu vytáhnout nebo zatáhnout. Lze ji ovládat chytře pomocí mobilní aplikace.

Venkovní rolety do pergoly chrání proti slunci i větruVenkovní rolety do pergoly chrání proti slunci i větruZdroj: Climax.cz

Venkovní stínění můžete ovládat prostřednictvím dálkového ovladače, ručně pomocí kliky nebo chytře díky mobilní aplikaci. Motorické ovládání slouží i jako bezpečnostní prvek – překáží násilnému otevření.

Navíc je možné doplnit venkovní látkové rolety o mnoho dalších funkcí.

 • větrné čidlo – vyšle signál k pohonu, aby se rolety samy zatáhly v případě větrného počasí
 • sluneční čidlo – pokud začne slunce příliš pálit, roleta se sama stáhne, aby nedošlo k přehřátí interiéru

Venkovní látkové rolety nikdy nezamrznou. Péče je však potřeba

Máte obavy z toho, že vám v zimě látkové rolety zamrznou? Díky speciální látce taková situace nenastane. Zima roletám nevadí. To však neznamená, že není potřeba se o ně starat. V zimě rolety občas omeťte od sněhu. Dvakrát ročně je pak pečlivě umyjte.

Jak na čištění screenové venkovní rolety?

 • Rolety před čištěním stáhněte,
 • vezměte vysavač a jemně vysajte prach,
 • namočte hadřík do vody s mýdlem/jarem,
 • mokrým hadříkem pomalu přejíždějte po povrchu rolet,
 • na závěr opláchněte rolety čistou vodou,
 • nechte zcela vyschnout a poté zatáhněte.

Montáž venkovních látkových rolet není náročná, přesto je dobré obrátit se na odborníkyMontáž venkovních látkových rolet není náročná, přesto je dobré obrátit se na odborníkyZdroj: Climax.cz

Montáž je sice rychlá, přesto ji svěřte odborníkům

I když není montáž náročná, věřte raději odborníkům a nechte si nainstalovat rolety bezpečně právě od nich. Jen tak docílíte toho, že stínění je perfektně ukotveno a rolety vám vydrží po celý život. Nekvalitní montáž může stínění poškodit a znehodnotit.

Na venkovní látkové rolety myslete již při stavbě domu. Výhoda je, že není nutné řešit zapuštění bočních vodicích lišt jako je tomu u žaluzií. Pokud chcete roletu na mechanický pohon, pak myslete na vyvedený kabel pro přívod elektrické energie. Vše ostatní nechte na profesionálech.