„Jsme zařízení s téměř desetiletou tradicí a zkušenostmi, našimi pobočkami již prošlo více než 800 dětí. V současnosti máme šest poboček jesliček v Ostravě, Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí, Havířově a Prostějově a dvě mateřské školky v Ostravě. Jako jediné jesle máme vlastní dětské wellness centrum vybavené infrasaunou, inhalátory, světelnou terapií, pískovištěm s himalájskou solí atd., a to hned na třech pobočkách,“ říká provozovatelka zařízení Zuzana Běhalová. A vypočítává, čemu se děti učí. „Nabízíme širokou paletu kroužků a doplňkových aktivit, které dokážeme pružně obměňovat podle zájmu dětí a rodičů.  Především dbáme na určitou komplexnost a pestrost ve výchově dětí.“  Děti jezdí na ranč do Hlučína za koníčky, chodí plavat, stranou však nezůstávají ani komunikační dovednosti. Posilování slovní zásoby v češtině je samozřejmostí, děti se však seznamují i s anglickými slovíčky ve velmi oblíbeném kroužku Hravá angličtina. Výuku angličtiny v mateřské škole vede rodilý mluvčí a děti se zde učí cizímu jazyku přímo v průběhu denních činností pomocí tzv. metody CLIL.
Na projekt rozvoje jazykové výuky získala v loňském školním roce Mrňouskova mateřská škola podporu a zdroje z rozpočtu Statutárního města Ostrava.

Zdroj: Zadavatel.V Mrňouskovi upřednostňují domácí kuchyni, vaří si sami, a jídelníček je upraven vždy tak, aby bylo jídlo nejen zdravé, ale především aby dětem chutnalo. Děti pravidelně jedí čerstvou zeleninu a ovoce, obiloviny, ovesné a jiné kaše. Umí zde připravit také bezlepkovou stravu či stravu pro děti s různými alergiemi, preferují zdravé pamlsky bez zbytečného obsahu cukru a glutamátů.

Domácí prostředí a pohodu podtrhuje u každé pobočky vlastní zahrada s řadou herních prvků, krásné herny, oddělené ložnice, tělocvična či kreativní dílna s vlastní keramickou pecí. „Vsadili jsme na inovativní a netradiční přístup a metody. Školka je například formou odpoledních kreativních dílen pravidelně přístupná nejen dětem, ale i jejich rodičům. Rodiče jsou pro jesle i školku především partneři a jejich názor a potřeby nás opravdu zajímají. Jsme schopni pro své klienty zajistit i služby nad rámec těch běžných, třeba domácí hlídání nemocného dítěte či odvoz dětí do jesliček či školky. Našim rodičům poskytujeme poradenský servis a samozřejmostí je pravidelná komunikace a referování o tom, jak se jejich mrňouskovi daří. V plánu máme i interaktivní web, který by byl pro rodiče oporou a kde by našli řadu zajímavých tipů k rozvoji a péči o své děti,“ říká Zuzana Běhalová. Současně tato maminka tří dětí, z nichž jedno stále ještě do Mrňouska dochází, dodává, že podle jejích zkušeností se rodiče nemusí obávat či se dokonce nechat zastrašovat veřejnými prohlášeními povolaných i nepovolaných expertů, že je pro dítě pobyt v podobných zařízeních předčasný. „Je to vždy individuální záležitost a každý rodič nejlépe sám pozná, co je pro jeho dítě nejlepší. Děti jsou v Mrňouskovi šťastné, máme na ně někdy více času než ustaraný rodič běhající mezi domácností a prací, vystresovaný společenskými předsudky. Z dlouholetých zkušeností navíc víme, že děti od jednoho roku, zvládají kolikrát adaptaci mnohem lépe než děti které jdou do školky až ve třech letech či později zcela fixované na jednoho z rodičů. Většina dětí se zde poprvé setkává se stejně starými kamarády a začínají se tvořit zárodky prvních vztahů. Děti se rovněž učí dělit, vzájemně sdílet a vyjadřovat pocity k původně cizím lidem, a to je ta největší deviza, kterou je můžeme do života vybavit. Ze zpětných reakcí rodičů víme, že jsou většinou lépe připraveni na školku či školu, než jejich vrstevníci, kteří se s jesličkami nesetkali. Nakonec, zavolejte nám, domluvte si prohlídku. Rádi vás u nás uvítáme a na osobní návštěvě se pak můžete přesvědčit, že dětem je u nás fajn. “ doplňuje Zuzana Běhalová.

Telefony pro zájemce: 732 800 975, 731 706 858

www.mujmrnousek.cz

E-mail: info@jesleostrava.cz