Hrady CZ letos nabídnou návštěvníkům historicky poslední příležitost vidět koncert kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem. Pouze na Hradech vystoupí zpěvák Daniel Landa a skupina Chinaski. Festival startuje v pátek a sobotu 12. a 13. srpna na hradě Točník ve Středočeském kraji. Po něm následuje každý pátek a sobotu letní šňůra v dalších sedmi regionech v Čechách a na Moravě. Na festivalu vystoupí čeští a slovenští interpreti. Napříč republikou tak mohou fanoušci festivalu vidět Mig 21, Vypsanou fixu, UDG nebo Jeleny, Visací zámek, Trautenberk, Horkýže Slíže nebo Gaia Mesiah. Hrady CZ dávají opět šanci novým talentům. Vystoupí tu například kapela Brixtn, Fast Food Orchestra, Marcell, Fiedlerski, Byt číslo 4 a The Agony nebo Mother‘s Angels.

Interpreti to dále rozproudí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a na Bezdězu. Program je na všech hradech téměř totožný. Výjimkou je hrad Veveří. Tady totiž vystoupí navíc kapela Čechomor.

LucieZdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Mig 21Zdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

ChinaskiZdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Po muzice návštěva okolí

Kromě skvělé hudby stojí za to na těchto místech i procházka po okolí nebo návštěva památek. Jednou z nejzajímavějších je hrad Rožmberk nad Vltavou. Milovníky historie, architektury a romantiky naprosto uchvátí a jeho návštěva nabídne nezapomenutelný pohled do minulosti Českých zemí. Majestátní hrad s výhledem na Vltavu se nachází v jižních Čechách nedaleko Českého Krumlova a patří mezi nejstarší a nejvýznamnější české hrady. Okolí hradu je navíc stejně působivé jako samotná památka.

RožmberkRožmberkZdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Na festival v masce

Festival Hrady CZ letos také nabídne návštěvníkům zvýšený komfort v zastřešených místech k sezení. Koncerty se opět odehrají na dvou pódiích v unikátní atmosféře spojené s těsnou blízkostí hradních památek. V rámci doprovodného programu si mohou fanoušci užít i páteční hradní karnevaly s hodnotnými cenami – každý, kdo přijde v masce, dostane dárek a nejlepší masky budou oceněny a vyhlášeny moderátorem přímo na festivalovém pódiu.

Návštěva hradu

Díky partnerství s Národním památkovým ústavem bude možné vždy v sobotu navštívit vybrané prohlídkové okruhy hradu. „Festival Hrady CZ, to je hvězdná dramaturgie v překrásném prostředí památek. Exkluzivně zde naposledy zahraje v původní sestavě s Davidem Kollerem skupina Lucie, o jejíž vystoupení jsme usilovali mnoho let. Lucie na festivalech za svou éru prakticky nehrála. Těch osm vystoupení na Hradech považujeme za obrovskou kulturní událost a je pro nás čest se na ní podílet,“ shodují se organizátoři festivalu Hrady CZ Michal Šesták a Viktor Souček.

Ubytování v kempech

Festival Hrady CZ udržuje zavedený hotelový standard ubytování. Návštěvníci mohou za úplatu využít VIP kemp PLUS v ceně s připraveným postaveným stanem, dvěma či čtyřmi karimatkami a spacáky a nadstandardním sociálním zařízením včetně recepce. Samozřejmostí jsou placené VIP kempy na úrovni klasických moderních kempů se sprchami a splachovacími toaletami, non-stop recepcí a cateringovými službami, úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Kdy a kam?

Festival Hrady CZ se letos odehraje na Točníku ve Středočeském kraji (12. - 13. 7.), na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (19. – 20. 7.), na Švihově v Plzeňském kraji (26. – 27. 7.), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (2. – 3. 8.), na Veveří v Jihomoravském kraji (9. - 10. 8.), na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (16. - 17. 8.), na Bouzově v Olomouckém kraji (23. - 24. 8.) a na Bezdězu v Libereckém kraji (30. - 31. 8.).

Zdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Lístky na festival Hrady CZ je možné koupit v síti Ticketstream respektive na www.hradycz.cz/vstupenky.

Více informací a kompletní program na www.hradycz.cz