Nápad na praní a čištění oblečení on-line přišel zhruba před dvěma lety. Původně měla sloužit především lidem, kteří nemají doma pračku, nemají na praní čas nebo ho bytostně nesnáší.

Během poměrně krátké doby se však ukázalo, že ji rádi využívají úplně všichni – manažeři, studenti i hospodyňky při generálním úklidu. Není totiž potřeba si plánovat odnášení věcí do čistírny a následné vyzvedávání. Věci do čistírny lze poslat klidně z mobilu cestou do práce nebo do kina.

Služba funguje na obdobném principu jako donáškové služby z restaurací či z potravin. Na webu Cleany.cz si v přehledném formuláři zákazník vybere druh oblečení a počet kusů, které chce vyčistit. Není potřeba zadávat materiál ani délku či velikost, to není pro cenu rozhodující. Například vyčištění dámské sukně stojí stejně, ať je bavlněná či džínová a dlouhá nebo krátká.

Objednávka není ničím omezená. „Velikost objednávky není rozhodující, přijímáme zakázky na vyčištění jedné mikiny i na vyčištění většího množství věcí. Letos jsme čistili například zakázku s rekordním počtem 312 položek,“ říká Hanuš Zvolský, CEO Cleany.cz.

V jedné objednávce na čištění může být zimní bunda, pánská košile, sako, dámská blůza i koberec nebo závěsy. „Vyčistit dokážeme opravdu téměř cokoliv – čistili jsme například i vlajky nebo týmového maskota,“ dodává Hanuš Zvolský.

Příprava oblečení na odvoz je jednoduchá a rychlá. Vše stačí dát do igelitové tašky či plastového pytle. Vhodný přepravní obal je možné si vyžádat od kurýra. Pak už jen zbývá počkat na kurýra.

Ten si objednávku vyzvedne ve vybraný čas a odveze ji do nejbližší partnerské čistírny. Čisté a vyžehlené věci zase vyzvedne a přiveze v dohodnutém čase zpět.

Rychlé, spolehlivé a kvalitní služby

Velkou výhodou služby je její rychlost – kurýr může být na místě už do 90 minut od vytvoření objednávky a vyčištěné oblečení může být zpět doma už do 24 hodin. „Rychlost řešení objednávek se osvědčila především u manažerů, kteří potřebují rychle vyčistit oblek nebo košili,“ popisuje Hanuš Zvolský.

Další předností je už zmiňované šetření času. Ten letos mohou lidé svým blízkým nadělit pod stromeček. Stačí zabalit některý z dárkových poukazů, kterými zaplatí za vyčištění oblečení, koberců, závěsů nebo čehokoliv jiného. Volný čas, který získají, pak mohou trávit s rodinou nebo při svých oblíbených koníčcích.

Darujte volný čas, díky poukazům do čistírny a prádelny Cleany.czZdroj: Cleany.cz


Důležitá je i kvalita služeb, a na tu se dá rozhodně spolehnout. Veškeré oblečení, bytový textil i outdoorové vybavení, které přijde do Cleany.cz, se dostane do rukou profesionálů, kteří používají eco-friendy technologie šetrné k oblečení i k životnímu prostředí.

Na kolik přijde on-line čistírna?

Poměrně příjemné je i to, že ceny se v zásadě neliší od těch v kamenných provozovnách v Olomouci. Je to možné díky důmyslnému systému efektivního využívání volných kapacit čistíren i kurýrů. „Už při dokončování objednávky zákazník vidí cenu, kterou za službu zaplatí. Nabízíme i možnost registrace v Cleany Clubu, při které zákazníci získají slevu 100 Kč na první objednávku, aby si mohli službu vyzkoušet,“ uvádí Zvolský.

Zdroj: Youtube