Krabice barevných kostiček byla nedílnou součástí dětství většiny z nás. Stavěli jsme nedobytné věže, domečky, auťáky i prapodivná zvířata. Koho ale napadlo, že LEGO® kostičky můžou hrát zásadní roli i v naší dospělosti? Hanka a Vašek se rozpovídali o práci v kladenské pobočce slavné dánské společnosti.

Téměř jako druhá rodina

Operátorka ve výrobě a trenérka Hanka pracuje v kladenské továrně už deset let a zaměstnání si pochvaluje. Byla spokojená natolik, že práci v LEGO továrně doporučila i svým nejbližším, synu Josefovi a partnerovi. „Přátelské jednání a čisté, útulné prostředí, to vše je tady samozřejmostí. Cítím se v práci zkrátka stabilně a v bezpečí." Hanka si také pochvaluje, že se může spolehnout na ostatní kolegy a když je potřeba, vždycky jí někdo pomůže. „Když máte nějaké trable, tak se nemusíte hned hroutit a můžete se domluvit na práci, která vám lépe sedí. Firma LEGO je zkrátka moje druhá rodina."

Zdroj: LEGO Production s.r.o.

Za každýho na směně bych se zaručil

Sympatický Vašek pracuje v továrně LEGO na Kladně v oddělení HBW jako vedoucí směny. „Představte si obrovský robotizovaný sklad, který musí šlapat jako hodinky a neustále přijímá tisíce kusů zboží. Chce to dvě skříně dokumentace a rok zaškolování, než všechno na sto procent zvládnete." Ve firmě si to uvědomují a podle Vaškových slov si lidi v práci přímo hýčkají. „Máme dobré finanční ohodnocení, směnný provoz se čtyřmi dny volna a všichni si tykáme." Příjemné atmosféře určitě pomáhá i to, že má kolem sebe tým, který ví, jak dělat svoji práci dobře a bezpečně. „Na mojí směně nás třeba dneska dělá devět a za každýho bych se zaručil," dodává Vašek.

Zdroj: LEGO Production s.r.o.

Z Kladna do celého světa

Kladenská továrna je jedním z pěti výrobních závodů LEGO Group. Do Kladna se vozí již vylisované kostičky z dalších LEGO továren. Tady se tisknou dekorace, třeba obličeje, oblečky a další prvky na minifigurky, a potom se vše balí do finálních krabic. Každý měsíc z Kladna putují do světa miliony stavebnic. Provoz továrny je nepřetržitý, tedy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Směny jsou dvanáctihodinové, kdy čtyři dny pracujete a čtyři máte volno.

Přemýšlíte, že to zkusíte taky? Všechny volné pozice najdete tady.

Ozvěte se nám na 800 111 119 nebo prace@LEGO.com.