Podzim už ťuká na dveře a brzy se připojí i chlad, déšť a mokro. Vlhkost se poté jako nezvaný host začne drásat do vašeho domova. S sebou přináší i řadu problémů a nepříjemností. Pokud ale porozumíte příčinám vlhkosti, můžete její účinky zmírnit nebo zastavit.

Příčiny nadměrné vlhkosti

Zdroj: stop-vlhkosti.cz

Jedním z běžných problémů mnoha domácností je nedostatečná cirkulace vzduchu. Často trpí koupelny, kuchyně a obecně i místnosti, kam se nedostane čerstvý vzduch. Pokud pociťujete těžší vzduch, sráží se kapky na oknech, nebo se mezi spárami dlaždiček či oken tvoří černé fleky, může sužovat tento problém i vás.

Průsaky vody skrze netěsnící okna či dveře bývají potíží spíše starších domů. Pokud se objeví i u novostavby či po výměně oken, nechte těsnost raději zkontrolovat. S průsaky od střechy jsou spojeny mokré skvrny v horních rozích. Naopak, pokud se objeví mokrá místa za nábytkem a ve spodních rozích, bude se jednat o nedostatečnou izolaci proti vlhkosti.

Důsledkem vlhka je nepříjemné prostředí v podobě zatuchlého a těžkého vzduchu. Mohou se i třeba odlepovat tapety ze zdí. Další nemilosrdnou nepříjemností je vznik plísně a hub nebo množení roztočů, kteří si v takových podmínkách přímo libují. Plíseň může poškodit zdi, nábytek, a dokonce i zdraví obyvatel. Stejně jako roztoči, plíseň způsobuje i kašel, astma nebo podráždění pokožky.

Zdroj: stop-vlhkosti.cz

Jak na vlhkost?

Pravidelně větrejte. Efektivní je otevřít na několik minut dokořán okna i dveře v celém domě, aby vznikl průvan a vzduch se všude vyměnil. Pokud doma uvidíte první černé tečky, okamžitě plíseň odstraňte. Pokud větrání nepomáhá, zkuste pohlcovače vlhkosti. Například Stop Vlhkosti Aero 360° odsává nadbytečnou vlhkost ze všech směrů a přeměňuje ji díky speciálním tabletám na tekutinu, která se pak shromažďuje v nádržce. Nevyžaduje elektrickou přípojku, takže je tichý a nenáročný.

Mrkněte, jak snadno pohlcovač zprovoznit:

Zdroj: Youtube

Na podobné bázi pracuje i pohlcovač Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA, který byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství zejména nárazové vlhkosti a jeho široké otvory se speciálním tvarem a sklonem zvyšují výkon nasávání vlhkosti. První výsledky tak uvidíte již po 6 hodinách. Pokud se obáváte zatuchlosti ve skříních, botnících a dalších menších prostorách, vyzkoušejte absorpční sáčky. Ty přebytečnou vlhkost nasají. Navíc uvolňují příjemnou vůni, aby udržely opravdu příjemné prostředí.

Zdroj: stop-vlhkosti.cz

Více informací o pomocnících proti vlhkosti naleznete na www.stop-vlhkosti.cz.