Hlasování na webu pivovaru Ostravar probíhá od 21. června a může se ho zúčastnit každý člověk nad 18 let. “Pokud jste ještě pro žádný z Nápadů z OstraVy nehlasovali, tak to určitě udělejte,” vybízí Pavla Ličková, manažerka značky Ostravar, který celý komunitní projekt pořádá. “Nejenže podpoříte dobrou věc, ale zároveň sami můžete vyhrát super dárky nebo pivo na rok zdarma.”

Každý účastník hlasování má na startu jeden hlas. Fanoušci značky Ostravar, kteří si koupí minimálně 2 piva v hospodě nebo 4 v obchodě mají možnost získat další bonusové hlasy a navíc vyhrát některý z dárků. Ve hře je přes 1 000 cen. Hlavními výhrami jsou pivo na rok zdarma ve vaší oblíbené hospodě či výbava na léto. To znamená značkový gril, vlastní výčepní zařízení, chladnička a pořádná zásoba piva.

A pro koho můžete hlasovat? Z finálové TOP 10 jsou 3 nápady z kategorie zábavy, po dvou mají technologie, životní prostředí a zbylé nápady zastupují kulturu, sport a obchod. V uplynulých týdnech jsme si detailně představili první čtyři finalisty. Nyní představujeme další dva.

Číslo 5: Eshop Odmístních.cz
S potravinovými e-shopy se během pandemie roztrhl pytel. Jeden však mezi nimi vyniká. Ne svou známostí nebo šíří sortimentu, ale především tím, co nabízí. E-shop Odmistnich.cz je plný regionálních potravin. “Na tomto nápadu se nám líbí, že eshop podporuje místní komunitu a všechny produkty jsou opravdu přímo od místních regionálních farmářů. Zajímavostí eshopu je pak i to, že zároveň provozuje i “okýnka”, aby si kvalitní regionální potraviny mohli nakoupit i lidé v menších lokalitách,” přibližuje výběr e-shopu do finálové TOP 10 Denisa Findejsová, která v ostravském pivovaru stála u zrodu myšlenky Nápadů z OstraVy.

Číslo 6: Liga ve stolním fotbálku 
Šestým nápadem, který se uchází o vaše hlasy, je Liga ve stolním fotbálku. Za nápadem, který se zatím těší velké přízni hlasujících, stojí mistr světa ve stolním fotbálku z roku 2018 Petr Pospěch. “Nápad zorganizovat Ligu s finanční prémií 100 tisíc je super. Tahle myšlenka se nám líbí už proto, že podporuje naše hospody,” říká manažerka značky Ostravar Pavla Ličková.  “Vždyť první skutečné turnaje ve stolním fotbálku v České republice vznikly na přelomu tisíciletí právě v hospodách a barech. Navíc Ostraváci patřili v celorepublikovém měřítku od začátku k nejlepším hráčům.”

TOP 10 Nápadů z OstraVy 2021
1. ANTHONYapp / technologie
2. Ekofarma Max / životní prostředí
3. Lesní divadlo v Radvanicích / kultura
4. You tube kanál Naše Ostrava / zábava
5. Odmistnich.cz / eshop 
6. Liga ve stolním fotbálku / zábava 
7. Parahokej / sport
8. Sejdeme se na Černé louce / zábava
9. Aplikace SteelOva Za tajemstvím Ostravy na elektrokole / technologie
10. Student v lese / životní prostředí

Hlasovat můžete na www.ostravar.cz/soutez