Každý máme jiné požadavky a nemůžeme vždy vycházet z obecných doporučení jiných uživatelů. Kvalita připojení se může lišit dokonce v rámci jednoho poskytovatele na základě používané technologie nebo lokality. Za zvážení určitě stojí pořízení internetu od menšího regionálního poskytovatele. Jeho výhodou je především dokonalá znalost prostředí, osobní poradenství a individuální přístup ke každému klientovi a rychlé řešení požadavků či případných potíží.

 UJASNĚTE SI, CO POTŘEBUJETE

Měli byste vědět, co od internetu očekáváte, jak vysoké požadavky na internetové připojení máte, jakým způsobem budete internet využívat a berte v potaz i objem přenášených dat. Pokud chcete jen běžně brouzdat internetem, prohlížet texty a fotky, bude vám bohatě stačit základní připojení. Ovšem pro sledování filmů ve vysoké kvalitě nebo hraní počítačových her online již musíte zvolit připojení s vyšší přenosovou rychlostí. Důležitým kritériem je i rychlost odesílání dat. Pokud budete chtít do svého fotoblogu nahrávat desítky nebo i stovky fotografií ve vysokém rozlišení, bez rychlého uploadu se určitě neobejdete. Pokud využíváte například Skype, čas od času jistě využijete i možnost se se svým protějškem vidět. Pro plynulou a nerušenou komunikaci je odesílání velkého objemu dat nezbytností. Řešením rozhodně není jen kvalitní počítač a webkamera. Bez odpovídajícího uploadu bude kvalitní spojení včetně obrazu a přenosu zvuku problematické, nebo dokonce nerealizovatelné. Pokud máte nízkou rychlost uploadu, slyší a vidí vás druhá strana ve velmi špatné kvalitě. Kromě vysokorychlostního internetu dnes dodavatelé nabízejí i další služby, jako například digitální TV, telefon VoIP nebo elektronickou evidenci služeb (EET) pro podnikatele.

 VYBERTE TO NEJLEPŠÍ PŘIPOJENÍ

Příkladem nejkratší cesty k připojení s nejlepšími parametry na Benešovsku je určitě využití služeb poskytovatele Vlašimnet. Jeho nespornou výhodou je lokálnost s pevným zázemím vlašimské kanceláře a infocentra. Poměr kvality a ceny je bezkonkurenční. A velmi sympatické je i zvýhodnění ceny pro držitele ZTP, a to o 50 % oproti ceníku, což je ukázka jedné z mnoha výhod, které Vlašimnet svým zákazníkům dokáže poskytnout. Ve Vlašimnetu máte vše na jednom místě. Stačí se pouze rozhodnout.

Zdroj: Ing. D. Fiala, DiS.

 

Společnost Vlašimnet s.r.o. najdete v Komenského ul. 40, Vlašim 258 01 (2. patro, poslední dveře na pravé straně),

Po – Pá 8:00–12:00 a 12:30–16:30, So – Ne (a o svátcích) zavřeno, Infolinka: 326 551 005, e-mail: info@vlasimnet.cz,

web: www.vlasimnet.cz

 Zdroj: Vlašimnet s.r.o.