Současná legislativa neumožňuje koncovým zákazníkům nakupovat energie přímo na burze, proto energetická burza PXE přišla s novinkou PARC4U. Ta dovoluje získat energie za nejlepší cenu také domácnostem a živnostníkům — garantem smlouvy je PXE, která po celou dobu sleduje, jestli dodavatelé plní svoje závazky. 

Jednoduchá změna dodavatele

Aplikace PARC4U je maximálně přehledná a jednoduchá. Zákazník do ní uvede údaje ze současné faktury a smlouvy a ostatní se děje automaticky. Obchodníci připraví nové nabídky, zákazník si vybere pro něj nejvýhodnější a od PXE dostane smlouvu, kterou stačí potvrdit.

Smlouva platí jeden rok a před jejím ukončením aplikace zákazníka upozorní na její konec. „Zároveň jej seznámíme s aktuálními nabídkami. Pokud ho nějaká zaujme, změní svého dodavatele na jedno kliknutí," vysvětluje generální sekretář PXE David Kučera. 

Férové podmínky i cena

Podle průzkumu PXE má více než 56 % domácností uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou. A téměř dvě pětiny dotázaných by uvítaly výhodnější smluvní podmínky, mezi které patří například možnost kdykoliv vypovědět smlouvu. Zároveň více než 41 % respondentů považuje za klíčové kritérium výběru nového dodavatele elektřiny nebo plynu jeho důvěryhodnost. PARC4U vyhoví všem těmto potřebám - změna dodavatele je možná každý rok, bez zbytečného papírování a výpovědních lhůt.

Energetický trh může být nepřehledný. Narazíte na renomovaného dodavatele, stejně jako na energošmejdy," uvádí David Kučera a dodává: „Naše aplikace všechny nejistoty odbourává, zákazník dostane jednoroční nabídku bez skrytých podmínek s konečnou cenou," dodává. 

PARC4U není internetový srovnávač cen, ale plnohodnotné řešení, díky kterému zákazník získává svobodu nad svými energiemi. „Chceme, aby se dodavatelé o zákazníky férově poprali a nabídli jim co nejlepší cenu," dodává David Kučera. 

Další informace o prodeji energií přes burzu naleznete na www.parc4u.cz