1. Když je o pleť až moc dobře postaráno

Pleť několikrát denně čistíte a používáte mnoho přípravků, které by jí měli prospět? Možná právě v tom je zakopaný pes. Pleť sice potřebuje pravidelné čištění, hydrataci a výživu, ale nic se ale nesmí přehánět. 

Příliš mnoho různých výrobků může pleť naopak zanést zatímco velmi časté čištění pleti oslabí až poškodí kožní bariéru. Právě tato nejsvrchnější vrstva kůže chrání pleť před vnějšími vlivy, jako jsou bakterie, viry a znečištění. Je-li poškozena, pleť je citlivější, šušší a náchylnější k problémům.

Máte-li dojem, že právě tohle způsobuje vaše problémy s pletí, existuje hned několik řešení. V prvé řadě omezte čištění pleti na ráno a večer. Dále se vyhněte pleťovému peelingu, dokud se pokožka nezotaví a nezklidní. A úplně klíčové je, aby vaše pleť získala svou hydrataci zpět. Ideálním pomocníkem je univerzální hydratační krém z řady Skin Food od Weledy.

Zdroj: weleda.cz

2. Nevhodný hydratační krém

Pokud už hydratační krém používáte, ale pleť stejně trápí vysušení či podráždění, možná se porozhlédněte po jiném krému. Možná vaší pleti nevyhovuje složení či konzistence. Máte-li pleť mastnou, volte lehčí krémy, které neucpávají póry. Suchou pleť potěší hydratační a vyživující krémy. Citlivé pleti prospívají přírodní krémy a smíšené zase ty, které hydratují a regulují tvorbu kožního mazu zároveň.

Jestli se v tom už trochu ztrácíte, vsaďte na zaručenou kombinaci denního a nočního krému od Weledy. Řada Skin Food sedne každému typu pleti. Denní krém Skin Food Nourishing má čistě přírodní složení založené na výtažcích z violky, organického měsíčku, heřmánku a olivových listů. Pleť hloubkově vyživí a hydratuje, a protože se rychle vstřebává, je to ideální krém pod make-up. Noční krém ze stejné řady pak jen dotáhne dílo denního krému k dokonalosti tím, že pleť regeneruje během spánku a posiluje oslabenou kožní bariéru.

3. Spánek s make-upem

Když sem tam padnete únavou do postele a usnete s make-upem, nic se neděje. Nicméné si dejte pozor, aby se z toho nestal nezdravý návyk. Pleť se potřebuje po celodenním namáhání nadechnout, takže čisté póry jsou nutnost. V opačném případě může spaní s make-upem způsobit všemožné problémy s pletí od ztráty elasticity přes mastnou T-zónu až po akné a záněty.

Odlíčení pleti provádějte šetrně a jen vhodnými přípravky. Obyčejná voda s mýdlem neudělá práci pořádně a je dost možné, že pleť ještě více podráždí. Vhodným pomocníkem je krémový odličovací balzám Skin Food Nourishing Cleansing Balm, který se při kontaktu s vodou rychle přemění v mléčnou emulzi. Vaše pleť bude po odlíčení dokonale čistá, vláčná a hydratovaná. Jednou za čas můžete tento balzám použít v tenké vrstvě jako pleťovou masku.

Zdroj: weleda.cz

4. Nečisté ruce a mobilní telefony

Mnoho z nás ani nenapadne, kolik nečistot a bakterií naše ruce během dne posbírají. A co teprve naše osobní předměty jako šály nebo třeba mobilní telefony. Pokud své věci bezmyšlenkovitě položíte, kam vás zrovna napadne a pak je přikládáte blízko k obličeji, dost možná si zaděláváte na problém. Ideální řešení je, pokud mobil jednou za čas očistíte například vlhčenými ubrousky a šálu vyvětráte nebo vyperete v pračce.

5. Voda z kohoutku

Opláchnutí obličeje vodou z kohoutku nebo pod sprchou je super způsob, jak po ránu probrat mysl. Jenže taková voda z kohoutku bývá chlorovaná nebo tvrdá. Právě to může být příčinou citlivé nebo suché pleti. Chcete-li pleť po ránu osvěžit, vsaďte raději na pleťovou mlhu nebo třeba micelární vodu.

Zdroj: weleda.cz