Přišla už i k vám ta chvíle, kdy spřádáte plány, jak vyplníte letní čas s rodinou? Nezdá se to, ale začíná červen, který obvykle uteče jako voda! S letními prázdninami se mnohé mění – cyklostezky se zaplní i přes týden, silnice lemují cykloturistické rodiny. Prostě klasické léto se vším, co k němu patří. A tím nemyslíme pouze hry, zábavu a výlety, ale také obezřetnost, správnou výbavu a ochranu. A na to právě my v bikeru myslíme a přinášíme Vám aktuální článek plný tipů.

DĚTSKÁ KOLA

Letos jsme sortiment pro dětské cyklisty významně rozšířili. Reagujeme především na poptávku po lehkých dětských kolech, protože těžká kola jsou obecně pro děti problémem. Proto vám představujeme neuvěřitelně lehká kola WOOM. Váha je pro naučení správných jízdních návyků naprosto zásadní – to by Vám potvrdil každý instruktor jízdy na kole. WOOM odhazuje kila především díky dětsky ergonomickým komponentům z vlastní produkce.

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

DĚTSKÉ SEDAČKY

Další kategorií, která může být ve spojení s létem a prázdninami zásadní, jsou dětské sedačky. Právě nejmenší děti vyžadují naprostý komfort a pohodlí, jinak se může krásný výlet stát cestou, ze které bude každý člen rodiny spíše otráven. Připravili jsme si pro Vás značku HAMAX, díky které nyní máme široký výběr sedaček s různými možnostmi nastavení. Obecně lze říci, že norský specialista si svoje jméno postavil především na této produkci.

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

DĚTSKÉ HELMY

Když už mají děti kolo – případně jsou usazeny pevně do sedačky – je potřeba vyřešit důležitou otázku ochrany a bezpečnosti. Náš výběr přileb byl letos rozšířen o několik značek. Jmenujme například R2, tedy ryze českou, mladou značku, se skvělým poměrem ceny a kvality. Nebo například UVEX; značku s německou prestiží s více než 90 let dlouhou tradicí. Poslední roky výrobci mnohem lépe slyší na požadavky zákazníků velkých i malých, takže ani u dostupných přileb nechybí vycpávky umožňující vyprání, síťka proti hmyzu, či vylepšená ventilace a jednoduché upínání na hlavu, které zvládne každý nastavit i v rukavicích.

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

RUKAVICE NA KOLO

Rukavice jsou na žebříčku ihned pod přilbou, především pro malé jezdce. Kdo nepadá, ten se nezlepšuje! A kamínky v dlaních nejsou nic příjemného. Od R2 jsme doplnili hned několik modelů v různých barvách. Snadno se navlékají, utahují na suchý zip a materiál dlaně je optimálně zesílen pro případ pádu.

Zdroj: bikero.cz s.r.o.

A když bychom vše měli shrnout do několika pravidel…

1. kvalitní a lehké dětské kolo udělá vždy více radosti, stejně jako dobře seřízené kolo 
2. komfortní dětská sedačka zamezí starostem s nejmenším pasažérem
3. certifikovaná přilba nesmí nikdy chybět
4. rukavice chrání dlaně při pádu i před otlačením
5. být vidět – reflexní prvky (na to nikdy nezapomínejte!)

Zároveň je ale také potřeba dodržovat pravidla při jízdě!

- na silnici vždy vpravo a za sebou
- na cyklostezce se neroztahovat
- děti do 10ti let mohou na silnici pouze v doprovodu dospělého
- v terénu nepřeceňovat svoje zkušenosti
- na každé křižovatce být obezřetný a hlídat si přednost v jízdě

 A nejdůležitější pravidlo na konec: Užít si každý den prázdnin s dětmi na plno!

S ostatním si starosti nedělejte, protože na super cyklo-prázdniny seženete vše na www.bikero.cz nebo stačí, když přijete do naší prodejny v Novákových garážích v Hradci Králové a tam už Vám se vším rádi poradíme.

Zdroj: bikero.cz s.r.o.