Za nebankovní hypotéku označujeme všechny úvěry a půjčku, které poskytují soukromé společnosti. Pokud si do takovéto společnosti půjdete půjčit peníze, často se nemusíte vůbec trápit nějakými kritérii. Finance z nebankovní americké hypotéky můžete využít jakýmkoliv způsobem. Navíc tyto společnosti tolerují nízké příjmy, a dokonce také záznamy v nebankovních i bankovních registrech dlužníků.

Zdroj: pixabay.com

Čím se liší soukromníci od bank?

V čem tkví výhody bankovních institucí a v čem jsou zase lepší soukromé společnosti? Podle základních již zmíněných parametrů si jistě některé prvky domyslíte.

Porovnání schopnosti půjčit. Banky i nebankovní společnosti půjčují peníze, k tomu jsou primárně stvořeny, jenomže jak je to se schopností půjčovat všem lidem?

Vezmeme si příklad. Do banky přijde obyčejný muž, který chodí do zaměstnání, každý měsíc mu na účet přibude klasický výdělek a jde žádat o úvěr. Samozřejmě uspěje a získá velice výhodné podmínky.

Ten samý muž si chce půjčit u nebankovní společnosti. Taktéž uspěje, protože se jedná o základní splňující kritéria. Navíc mu však nebankovní společnost nabídne, že ušetří čas, protože nepotřebuje žádné základní schůzky a vše může poslat pomocí emailu. Přičemž úroková sazba bude podobná, jako v již zmíněné bance.

V obou případech tedy muž uspěje, takže je vše v pořádku.

Představíme si ale jiný případ. Muž středního věku, který nemá stabilní zaměstnání, může však prokázat jiný příjem, a navíc je na jeho osobu uvalená exekuce. Sám už ví, že to v bance nebude mít jednoduché, ale jde se zeptat, jestli by mu nepůjčili. Má tam dlouhodobě účet, takže je dlouholetým klientem. Banky však bohužel takovýmto lidem, kteří mají záznamy nebo exekuce nevyhoví, takže ho pošlou rovnou domů.

Ten samý muž vyzkouší ještě další možnost získání financí, a to úvěr v nebankovní společnosti. Věříte, že získá peníze? V tom případě jste si mohli vsadit, protože byste vyhráli. I za těchto negativních podmínek je soukromá společnost schopná a ochotná mu peníze formou úvěru poskytnout. Přičemž úroková sazba nebude činit padesát ani deset procent, ale drží se stále pod hranicí deseti procent, což je velice výhodné. V minulosti klienti dokonce zažili situace, jak banky začínaly poskytovat úvěry, že jejich běžné půjčky se pohybovaly ještě nad touto hranicí úrokové sazby. Soukromá společnost tedy v tomto případě pánovi s exekucí a bez zaměstnání, ale s pravidelným jiným příjmem, může pomoci.