Co je barfování a proč ho zkusit

Metoda stravování BARF (z anglického bones and raw food, tedy kosti a syrová strava), hlásá návrat k přírodě a přirozenému krmení masem.  Pokud se v BARFu vyznáte, samozřejmě můžete připravovat psovi vlastní potravu z čerstvých surovin. Je to ale způsob krmení, který vyžaduje čas a plánování. Dnes už ale existují i předpřipravená krmiva BARF, kterými zásobíte mrazák a máte vystaráno na dlouhou dobu. Vyzkoušet můžete syrovou potravu BARF pro psy s probiotiky a kloubní výživou. Tu nabízí česká firma Yoggies.

Granule? Jedině ty lisované za studena

Klasické extrudované granule jsou pasé. Vyrábějí se při vysokých teplotách až 200 °C, čímž se v nich zničí drtivá většina vitamínů a minerálů, pak se rozemelou na prach a při vysokém tlaku se z nich vytvarují úhledné granule. Výsledný produkt moc nevoní ani nechutná, tak se do něj musí ještě uměle dodat nejen nutriční látky, ale i dochucovadla.

Proto osvícenější majitelé psů dávají svým chlupáčům ekvivalent prvotřídního steaku – granule lisované za studena. I zde vynikají granule Yoggies. Ty se jako jediné na trhu vyrábí za teploty do maximálně 39 °C podle receptur syrové potravy BARF. Obsahují pouze maso, syrové a sušené ovoce i zeleninu a přírodní doplňky k podpoře kloubního aparátu, trávení a dále také prebiotika i probiotika. Žádnou chemii v nich nenajdete. Navíc jsou takzvaně „All Life Stages“, takže jedněmi granulemi nakrmíte celý váš psí klan od štěňat přes březí feny až po psí seniory (samozřejmě s přihlédnutím k aktuálním potřebám každého pejska).

Zdroj: YOGGIES

Když jogurt, tak psí

Podle posledních poznatků mohou mít psi, stejně jako lidé, oslabenou imunitu, protože se v jejich těle nenachází dostatek probiotik. A tak se v obou světech horlivě skloňuje slovo fermentace. A jak svému čtyřnohému miláčkovi nejrychleji dodáte takový přírodně zkvašený výrobek? Dejte mu jogurt pro psy, který se vyrábí z ovčího a kravského mléka z českých farem, je přirozeně bez laktózy a obsahuje hromadu živých kultur, které nastartují imunitu vašeho psa a udělají divy s jeho trávením, nadýmáním a průjmy. Jogurty se skvěle hodí jak pro štěňata, dospělé psy i březí a kojící feny.

Zdraví v pár kapkách

Velkým hitem jsou teď doplňky potravy. Podobně jako vy polykáte svoje „céčko“ a „déčko“, můžete i svému pejskovi dopřát dávku zdraví. Například v podobě několika kapek oleje lisovaného za studena. Oleje obsahují celou řadu esenciálních mastných kyselin a vitamínů pro posílení zdraví a imunity. Působí preventivně proti různým zánětlivým onemocněním, podporují správnou funkci buněk, snižují hladinu cholesterolu a spoustu dalšího.

Třeba takový konopný olej lisovaný za studena obsahuje všech 23 aminokyselin, které se vyskytují v přírodě, včetně 8 esenciálních, které si psí tělo nedokáže vyrobit samo.  Konopný olej se často uplatňuje při léčení chronických chorob kůže a srsti, při léčení zánětlivých onemocnění a může pomáhat i při rekonvalescenci, kdy je třeba podporovat růst svalové hmoty.

Omáčky pro psí mlsouny

Je váš pes opravdový gurmán? Tak mu udělejte radost a jednou za čas mu granule ozvláštněte speciální omáčkou, třeba zvěřinovou s dýní. Psí omáčky Yoggies se vyrábí z nejkvalitnějších mas, ovoce, zeleniny, silného vývaru a speciální směsi bylin. Nenajdete v nich ani stopu po chemii, dochucovadlech nebo konzervantech. Omáčky psům náramně voní a moc jim šmakují, takže se dají dobře využít i v situaci, kdy máte doma pejska-dietáře nebo když váš čtyřnohý přítel trpí nechutenstvím.