Znovuobjevte Německo jinýma očima

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit do Německa na dovolenou, a užít si něco jiného, než typické známé památky, máme pro vás dobrou zprávu. Pod heslem German.Local.Culture se skrývá mnoho tipů, kde objevit nevšední architekturu, autentické prostředí, německou tradici s jejími manufakturami a řemeslným uměním, stejně jako tradiční regionální německou kuchyni i krásu přírody. Tyto tipy jsou pro větší přehlednost rozděleny do čtyř tematických okruhů. Pojďme si je v úvodním díle tohoto miniseriálu v krátkosti představit.

Rostocker Heide, vycházka v lese u pobřežíRostocker Heide, vycházka v lese u pobřežíZdroj: T. Roth/Tourismuszentrale Rostock & Warnemünde

Tipy na výlety po Německu

Kromě svých světově proslulých památek nabízí Turistická země Německo spoustu skrytých pokladů. Zde se potkávají hrázděné domy s industriální architekturou a historické zámky s architekturou Bauhaus. Konkrétní tipy naleznete v rámci tématu Flair (kultura).

Přijďte a užijte si dokonalý čas v okouzlujících starých městech a městském ruchu, objevte dílny, kde osvědčené řemeslo dostává nový impuls. Cechy a manufaktury jsou místa, kde se udržuje tradiční řemeslo a dále se o něj pečuje. Díky tomu je regionální kultura stále naživu. O tom se můžete přesvědčit v příspěvcích pod tématem Craft (řemeslo).

Usedom, dokončování plážových košůUsedom, dokončování plážových košůZdroj: Stefan Pocha/TMV

Zažijte Turistickou zemi Německo s jejím lokálním a regionálně typickým jídlem a pitím. Co například sraz s inovativními vinaři ve spojení s ochutnávkou regionálních vín? Tento a mnoho dalších tipů naleznete v sekci Taste (gastronomie).

Pokud byste rádi cestovali také mimo město, jistě vás osloví téma Green (příroda), kde naleznete dostatek inspirace pro pobyt v zelených městských plochách i za branami měst.

Velikonoce v německých regionech

Tradičním svátkem u nás i v Německu jsou Velikonoce. Malování vajíček mají stejné naši sousedé jako my, slyšeli jste však někdy o kutálení hořícího kola či barvení obličeje sazemi v pohoří Harz? Každá spolková země má své tradice, které se snaží v různé míře dodržovat. Pokud byste naopak chtěli ochutnat něco opravdu tradičního, vydejte se do Sprévského lesa. Nikde jinde nenajdete tak velké velikonoční copy „Osterzopf“ jako zde.

V Německu se stejně jako u nás barví vajíčka. Následně se schovají a děti je musí hledatV Německu se stejně jako u nás barví vajíčka. Následně se schovají a děti je musí hledatZdroj: Rike/gettyimages.jpg

V další části seriálu se soustředíme na jednotlivé tematické okruhy týkající se řemesla, přírody, kultury a gastronomie. Inspirovat se můžete na microsite nebo na našich webových stránkách

Zdroj: Německá turistická centrála