Největší český online prodejce potravin Rohlik.cz už v září oznámil otevření nového distribučního centra v Ostravě. Díky jeho spuštění v listopadu 2023 dokázal výrazně rozšířit svou službu a nabídnout pohodlnější a rychlejší doručení významnému počtu domácností. Nyní navíc Rohlik.cz snižuje hranici pro dopravu zdarma, aby si jeho služby mohl dopřát skutečně každý. Prodejce tak poskytuje zákazníkům flexibilitu, o kterou si žádali.

„Otevření ostravského skladu byl zásadní krok, díky kterému jsme mohli zpřístupnit naší službu výrazně vyššímu počtu zákazníků. Cílem nebylo pouze začít doručovat potraviny více domácnostem, ale zároveň nabídnout benefity jako expresní doručení už za 60 minut a 15 minutová okna, na které jsou naši zákazníci zvyklí,” říká ředitel českého Rohlíku Martin Beháň.

Díky otevření ostravského skladu byl Rohlík schopen výrazně zkrátit doručovací dobu z 6 hodin od objednání na 60 minut. V průměru se zákazníci mohou těšit na svůj nákup už za 3 hodiny od vytvoření objednávky. Mnoho domácností si na službu velmi rychle zvyklo a nakupují s Rohlíkem průměrně třikrát až čtyřikrát za měsíc.

Samotné doručení však není jediné, co k online prodejci  spotřebitele táhne. Rohlík si zakládá za bohatém sortimentu od lokálních výrobců. Svou nabídku však přizpůsobuje regionálně, aby zákazníci mohli dopřát skutečně vše, na co jsou zvyklí. V Ostravě si tedy mohou dopřát své oblíbené dodavatele jako Donuterie Lujza, Pštrosí vršek, Bobr uzeniny, Croissant house a mnoho dalších.

Nová hranice bezplatné dopravy

Rohlik.cz je známý svým prozákaznickým přístupem. To, že svým zákazníkům skutečně naslouchá dokazuje i nyní novou hranicí pro bezplatnou dopravu, o kterou si zákazníci žádali. Rohlík se tedy rozhodl snížit hranici pro dopravu zdarma z původních 1500 Kč na nynějších 1200 Kč. Tato změna má za cíl zvýšit dostupnost služeb online prodejce a umožnit zákazníkům nakupovat podle jejich potřeb a preferencí s větší flexibilitou. V Rohlíku jsou pevně přesvědčeni, že tato úprava přinese výhody a usnadní nakupování zákazníkům zejména v regionech jako Zlínsko, Vsetínsko, Přerovsko, Valašsko, Bruntálsko, Krnovsko, Uničovsko, Opavsko, Ostravsko, Třinecko a Karvinsko.