V poslední době se oblibě těší nejen klasické čtyřhranné pletivo, které můžete často vidět jako oplocení zahrad rodinných domů. Stále více narazíte na pletivo svařované, které má tu výhodu, že je právě bodově svařené, a tedy vám jej pejsek nerozplete.

Hledáte velmi pevný a odolný typ oplocení? Pak byste mohli ocenit také dlouhou životnost plotových 2D nebo 3D panelů se silnými dráty. Tyto dílce najdou využití jako oplocení průmyslových areálů i zahrad. Díky svým vlastnostem se skvěle hodí také pro výstavbu výběhů a kotců pro psy nebo jako oplocení hřišť.

Hledáte-li maximální soukromí, pak se určitě podívejte po betonovém plotu. Další výhodou tohoto typu oplocení je rozhodně dlouhá životnost a elegantní vzhled. Použití betonu na zahradě se bát nemusíte, přesto, že může působit tvrdě, pokud jej doplníte dřevem nebo v blízkosti osázíte keře a rostliny, bude hned tvořit přírodnější dojem.

Zdroj: archiv Pletiva Dobrý & Urbánek

Určitě jste se někdy setkali s dřevěnými plotovkami. Ale právě o dřevo je potřeba pravidelně pečovat. Co takhle hodit práci navíc za hlavu a pořídit bezúdržbové a odolné WPC plotovky? Jde o kombinaci dřeva a plastu, která nehnije a po čase zůstává barevně stálou.  

Nejen opěrnou zeď vytvoříte z gabionů. Tento typ materiálu vám také vytvoří nový plot. Podívejte se třeba po gabionových sypaných stěnách, které jsou užší a elegantnější než klasický gabion, jejich montáž je velmi snadná a rozhodně ušetříte v porovnání s gabionovými koši.

Ploty a pletiva lze doplnit také podhrabovými deskami (náhradou za podezdívku), stínícími tkaninami, bezpečnostními prvky a samozřejmě bránou nebo brankou.

Tak, materiál jste vybrali a jak na montáž? Na webu www.pletivadobry.cz najdete návody (články, videa…) na stavbu oplocení z nejrůznějších materiálů, a to krok za krokem, takže rozhodně není, čeho se obávat. Pletiva Dobrý vám také prozradí různé vychytávky a tipy – třeba jak na montáž plotu ve svahu.

Pokud si netroufnete na stavbu oplocení svépomocí, a to třeba z důvodů složitějšího terénu, poptejte se po montáži plotu na klíč. Odborníci z Pletiva Dobrý vám rádi sestaví cenovou nabídku na materiál a montáž zdarma a nezávazně.

Zdroj: archiv Pletiva Dobrý & Urbánek