Erik Štefanovič, jednatel společnosti DELTA Česká republika, projekt této nemocnice komentuje slovy: „Naši rakouští kolegové mají opravdu hluboké znalosti v tomto oboru, který je na přestavbu a výstavbu extrémně citlivý nejen na kvalitu, technologickou náročnost, ale i garanci dodržení stanovených termínů pro dokončení stavebních prací. Náš projektový tým opět potvrdil, proč jsme ve stavební branži proslulí jako partner, který v každém projektu aktivně hledá maximum možností pro nejlepší výsledek. To nám umožnilo úspěšně dokončit tento rozsáhlý projekt, který probíhal několik let a v mnoha fázích.“

Nemocnice sv. Josefa ve Vídni se čtyřmi tisíci porody ročně se brzy dostane na příčku největší porodnice v Rakousku. Od roku 2014 byla nemocnice za plného provozu rekonstruována a rozsáhle přestavěna. V roce 2017 bylo dokončeno a otevřeno nové lůžkové křídlo a v roce 2018 oddělení pediatrie s neonatologií.  V listopadu 2019 byly otevřeny čtyři nové operační sály a pět intenzivních lůžek včetně pomocných místností. 

 Nemocnice měla v rámci koordinace projektu dvě stěžejní části. Ta první byla rozšířením centra pro rodiče a děti a ta druhá významná část bylo oddělení onkologie. DELTA v tomto projektu přebrala úlohu projektového managementu jednotlivých projektů, včetně managementu smluv a výběrového řízení.

 Nemocnice sv. Josefa je proslulá tím, že se o všechny pacienty láskyplně pečuje a člověk se zde cítí skutečně v centru pozornosti. Rovněž výjimečná lékařská odbornost a úroveň lékařského vybavení jsou mimořádné. „Z nových prostor doslova dýchá čistota, preciznost, promyšlený koncept každého detailu, což můžete posoudit v následujícím videu i sami“, prozradil Štefanovič.

Zdroj: Youtube

Gerhard Fuchs, náměstek ředitele administrativy v nemocnici sv. Josefa, ke spolupráci na tomto projektu závěrem dodal: „Koordinace stavebního projektu mezi vysoce specializovanými odborníky v oblasti medicíny bez zkušeností na staveništi na jedné straně a projektanty a stavaři na straně druhé je složitá. Proto bylo pro nás nesmírně cenné řízení projektu v atmosféře, kterou DELTA aktivně vytvářela, tzn. v takové, která je orientovaná na řešení a která překonala faktické i mezilidské výzvy.“