"Štafeta není klasickým závodem – čas se sice měří, ale o výhru tu až tolik nejde. Chceme, aby si skupinky kamarádů, kolegů nebo příbuzných užily pohodový den vyplněný sportem a přitom si mohly udělat malý piknik, poslechnout si kapely a zkrátka být spolu," říká prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF Carlo Capalbo.

Zdroj: Prague International Marathon, spol. s r.o.
Na štafetě také letos nebude chybět hlavní charitativní partner, kterým je Yellow Ribbon Run. Takzvaný Běh se žlutou stužkou dává druhou šanci těm, kteří si odpykali svůj trest ve vězení a chtějí začít nový život.

Součástí O2 Pražské štafety je hned několik doprovodných závodů. Pro nejmenší závodníky, děti od dvou do osmi let, je určený Bambini Run. Zdravotnický běh je pro lékaře, zdravotníky nebo sestřičky, Chambers Cup poběží zaměstnanci a členové obchodních komor. Šanci poměřit své síly mají i zaměstnanci Ministerstva zahraničních věcí ČR a pracovníci všech velvyslanectví a ambasád v ČR, těm je určený Diplomatic Cup a členům České bankovní asociace patří Bank Cup.

O2 Pražská štafeta se na Výstavišti v pražských Holešovicích po tři dny rozeběhne  vždy v 18 hodin. V rámci startovního balíčku má každý tým piknikový koš s občerstvením, batůžek, běžecké tričko a medaili v cíli.

Zdroj: Prague International Marathon, spol. s r.o.

Na O2 Pražskou štafetu se můžete přihlašovat na www.runczech.com