Umělý trávník dávno není jen záležitostí zahrad, dětských hřišť nebo sportovišť. Pozvedne vzhled každého balkonu či okolí domu, a navíc vám odpadnou starosti se sekáním a nekonečným bojem s plevelem.

Na terasu koberec s nízkým vlasem
Na balkoně či terase může kazit dojem i jeden zatoulaný lístek, proto se využívají hlavně travní koberce s kratším vlasem, které se lépe udržují. Důležité je i samotné provedení koberce. „Zvolit můžete buď trávu s nopy, nebo s perforovaným spodkem. Obě varianty nadzvedávají koberec nad povrchem, takže pod ním může odtékat voda, což je na terasách i balkonech žádoucí,“ vysvětluje Marek Černý z internetového obchodu Mujkoberec. Levnější varianty venkovního koberce vydrží v průměru pět let. Ty kvalitnější mohou sloužit mnohem déle, a to díky vyšší gramáži a hustotě vlasu. Snadná je také pokládka, koberec stačí seříznout na požadovaný rozměr a připevnit k povrchu oboustrannou lepicí páskou –⁠ a máte hotovo.

Zdroj: Mujkoberec.cz

Zazelená se příjezdová cesta i prostor kolem bazénu
Příjezdové cesty, parkovací stání či okolí bazénu, jsou prostory, kde skutečnou trávu udržíte při životě jen s velkými obtížemi. Nabízí se proto řešení v podobě travního koberce, který vám prostor zkrášlí, je jednoduchý na údržbu a navíc odolá vnějším vlivům. Mezi nejprodávanější koberce se u nás řadí Rosemary, jedná se o nejrealističtější, ale také nejdražší travní koberec, na který dáváme 9 let záruku. Dále koberec Camelia, který je odolný, realistický, a za dobrou cenu. Pod bazén pak zákazníci využívají koberec Sporting, jedná se o nejlevnější koberec, kde neúčtujeme zbytky, ale je také méně kvalitní,” doporučuje Marek Černý.

Zdroj: Mujkoberec.cz

Nenáročná péče
Travní koberec odolá v podstatě jakýmkoliv přírodním podmínkám. „Umělým trávníkům nevadí vedro, mráz, voda, vlhkost, sníh ani slunce. Jediné, na co by si lidé měli dát pozor, jsou zamrzající louže. Terasy a balkony mívají rovný a vyspádovaný povrch, a tak tvorba ledu nehrozí, spíše si dejte pozor na prostor kolem bazénu či příjezdové cesty,“ říká Marek Černý. Travní koberec by měl mít také UV ochranu, díky které si udrží krásnou zelenou barvu. Nemusíte se obávat ani nákupu koberce přes internet. „Pro usnadnění nákupu poskytujeme v rámci našich ALL INCLUSIVE služeb zdarma mimo jiné zaslání vzorku jakéhokoliv koberce, dopravu po celé ČR, a na rozdíl od konkurenčních firem děláme také řezy na míru,” dodává Marek Černý.

Zdroj: Mujkoberec.cz