Zároveň nabídne kompletní řešení i každému, kdo chce zkusit prodávat online a to bez nutnosti vlastnit internetový obchod.

BaseLinker, společnost se sídlem v Polsku, startuje na českém a slovenském trhu 17. ledna 2022. Smyslem platformy je napojit firmy na lokální i globální marketplace, centralizovat a automatizovat online ecommerce procesy. V podstatě v jediném systému může firma spravovat celý proces zpracování objednávek, od příjmu objednávek až po vystavení faktur a odeslání zásilek včetně tisku etiket u desítek lokálních a globálních přepravních společností.

CEO Radek Klouda povede BaseLinker v Čechách a na Slovensku, v zemích s největším podílem počtu eShopů na obyvatele na světě. BaseLinker přichází s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti prodeje a ecommerce, aby pomohl online obchodům jednoduše rozšířit své podnikání za hranice Čech a Slovenska bez nutnosti jakékoliv technické znalosti. Technologie, kterou uvádí na trh prostřednictvím BaseLinker platformy, otevírá dveře k růstu online podnikání doma i v zahraničí tím, že listuje produkty na známých tržištích, jako je Amazon, Allegro, eMag, eBay nebo třeba MALL, Heureka, Zboží.cz či Glami.

50 % online obchodů v Polsku spravuje své objednávky pomocí BaseLinker

BaseLinker, založený v roce 2006, používá více než 50 % internetových obchodů v Polsku, má portfolio již přes 15 000 zákazníků s více než 100 miliony nabídek produktů a v roce 2021 byl přes Baselinker platformu reportovaný obrat více než 8 miliard EUR.

„Naším cílem v příštích 3 letech je nabídnou české a slovenské ecommerce bezkonkurenčně nejlepší řešení co do počtu a rozsahu integrací a zároveň zůstat výrazně nejlevnější platformou svého druhu na trhu. Zároveň se chceme díky spokojenosti klientů a výborným referencím stát silným hráčem v ecommerce, tak jak se nám to podařilo v Polsku.

Plány regionální expanze společnosti zahrnují trhy v Rumunsku, Maďarsku, Německu a Brazílii. Je to velmi ambiciózní plán vycházející z úspěchu a z obliby, kterou platforma již v regionu má, protože svým klientům poskytuje mnoho konkrétních konkurenčních výhod,“ prohlásil Radek Klouda, CEO BaseLinker.

BaseLinker – rychlá a snadná integrace s českými, slovenskými a globálními internetovými obchody a tržišti

Vynikající výsledky internetových obchodů v Polsku vedly k expanzi BaseLinkeru na další evropské trhy. Kromě poslání a hlavního účelu, kterým je napojení na tržiště a zjednodušení procesů online správy objednávek, BaseLinker centralizuje do jednoho rozhraní všechny akce nezbytné pro online podnikání.

Všechny integrace a data jsou součástí jediného systému, který poskytuje přístup k mnoha oblíbeným tržištím, obchodům, kurýrům a účetním systémům a to zdarma pro všechny klienty, kteří si chtějí BaseLinker vyzkoušet. Po uplynutí zkušební doby plného přístupu do platformy, mohou klienti přejít na placenou verzi, která je od 199 Kč za měsíc bez omezení použití a klienti navíc automaticky získají přístup na všechny budoucí integrace, které BaseLinker vyvíjí.

Mezi hlavní funkce, které BaseLinker zpřístupňuje online obchodům, patří:

• Správa online prodeje a distribuce dodávek z jediné platformy – BaseLinker vám pomůže se spravováním tisíců objednávek jen na několik kliknutí, doručováním zásilek, fakturací a dalšími procesy online prodeje z jednoho místa;

• Centralizovaná správa objednávek – S BaseLinkerem můžete centrálně spravovat objednávky napříč desítkami různých platforem a prodejních kanálů na jednom místě. Můžete automaticky generovat faktury a etikety, automatizovat synchronizaci zásob a komunikovat se zákazníky, bez ohledu na prodejní kanál, ze kterého pocházejí;

• Sklad produktů – S BaseLinkerem můžete spravovat produkty přímo z platformy, aniž byste potřebovali vlastní internetový obchod nebo ERP systém nebo si produkty můžete jednoduše přenést z vašeho eShopu, upravovat ceny libovolně a zároveň mít jednotný sklad pod kontrolou pro všechny prodejní kanály;

• Správa doručení –  BaseLinker je s vámi i pokud pracujete s několika kurýrními společnostmi, a zajišťuje vaši integraci se všemi partnerskými distributory v jediném rozhraní včetně tisku etiket a monitorování čísel zásilek. V integracích najdete například WeDo, Zásilkovna, DPD, DHL, TNT, Geis, FedEx, GLS, UPS a mnoho dalších. Integrovány budou dále Česká pošta, Slovenská pošta, Pošta bez hranic a další distributoři.

• Napojení na další internetové obchody a marketplace – Váš internetový obchod má k dispozici více než 400 integrací. Z těch nejdůležitějších jsou to například Mall, Heureka, Zboží.cz, Amazon, ebay, Shopee, Google shopping, eMAG, Allegro, Glami, Magento, Shopify, PrestaShop, WooCommerce. Integrovány budou Alza, Aukro, Zalando, Wish, Favi a samozřejmě mnoho dalších platforem;

• Marketplace Manager – S BaseLinkerem nemusíte otevírat více platforem pro provozování objednávek z tržišť, na kterých máte produkty uvedené – jsou centralizovány v BaseLinker a odtud můžete vše spravovat z jednoho rozhraní. S BaseLinkerem také budete moci rychle a snadno zařadit své produkty na nová tržiště;

• Automatizace pracovního procesu – BaseLinker vám poskytuje automatizované funkce pro automatizaci opakujících se úkolů v celém procesu zpracování objednávek. Můžete tak zákazníkům posílat automatické zprávy pro snadnou správu objednávek, můžete tisknout štítky podle různých pravidel, můžete vystavovat faktury, aniž byste v každém z těchto úkolů potřebovali vaše zaměstnance. Mezi integracemi fakturačních systémů najdete iDoklad, Fakturoid, Vyfakturuj, FakturaOnline, SAP, Smartbill, iFirma, Comarch a další.

„Ecommerce se neustále vyvíjí, mění se tak i potřeby a požadavky našich klientů. Od prvních fází rozvoje BaseLinkeru v Čechách a na Slovensku neustále sledujeme i Achillovy paty internetových obchodů, například víme, jak je důležité, aby byl internetový obchod přítomen na co největším počtu marketplaců a jaké logistické a administrativní dopady a nároky na lidské zdroje má tento přístup. Velmi jasně tak vidíme přidanou hodnotu řešení, kterou BaseLinker přináší jak podnikům na začátku cesty, tak těm, kteří jsou již na pokročilejší úrovni, pokud jde o objem prodaných produktů a obchodní infrastrukturu,“ dodává Radek Klouda - CEO společnosti BaseLinker.

Radek Klouda - CEO společnosti BaseLinkerRadek Klouda - CEO společnosti BaseLinkerZdroj: BaseLinker

BaseLinker v číslech

  • Měsíční růst počtu klientů a výnosů v průměrně 5%
  • Aktuální počet aktivních klientů je přes 15000
  • BaseLinker má současný tržní podíl v Polském ecommerce přes 40% v počtu všech polských eshopů
  • Aktuální počet integrací je 422 a BaseLinker přidává nové v průměru 2-3 nové integrace týdně
  • Klienti BaseLinkeru mají dohromady téměř 100 milionů zalistovaných aktivních nabídek
  • BaseLinker přijímá zásilky z více než 180 zemí
  • GMV v roce 2021 prodané přes BaseLinker činilo přes 8 miliard EUR

https://baselinker.com/cs-CZ/home/

info.cz@baselinker.com