Unikátní vesmírná výstava poprvé v Liberci

Kids on the Moon je senzační vzdělávací výstava určená dětem, ale spoustu zajímavých informací zde najdou i dospělí.  V České republice se konala naposledy v roce 2012. Tentokrát máme tu čest ji přivítat v našem kraji a hostit ji bude OC Nisa Liberec. Výstavu můžete navštívit od 15. 3 do 5. 4 každý den včetně víkendů od 9:00 do 18:00 hodin.

A co na vás čeká? Expozice v prvním patře obchodního centra vás zavede k letům člověka do vesmíru i zásadním milníkům při jeho objevování. Seznámíte se s modely raket, kosmických lodí i měsíčních vozítek NASA a ESA. Prohlédnete si sluneční soustavu, repliku Hubbleova teleskopu i vesmírného obleku Neila Armstronga. Dozvíte se zajímavosti o dnešních skafandrech astronautů. Například proč má skafandr bílou barvu, z kolika se skládá vrstev i kolik hodin zabere jeho výroba. A nechybí ani přehlídka nejvýznamnějších osobností kosmonautiky. Ovšem největším zážitkem celé výstavy jsou dva vesmírné moduly přístupné pouze dětem, kde na ně čeká spousta zábavy.

Na 45 minut skutečným astronautem letícím ke hvězdám

Máte doma malé objevitele, kterým by se líbilo zažít pravé kosmické dobrodružství? Pak je přihlaste do zážitkového programu Apollo. Každou hodinu v prvním patře OC Nisa Liberec proběhne komentovaná prohlídka pro děti s průvodcem, během které budou moci prožít některé z pocitů skutečných astronautů a dozví se vše podstatné o fantastickém dobývání vesmíru. Čekají je interaktivní hry, multimediální projekce i nezapomenutelné zážitky díky robotickým brýlím a speciálnímu obleku, které si děti obléknou již při vstupu.

Registrace probíhá na recepci výstavy, kde se zároveň dozvíte aktuální kapacitu a nejbližší časy prohlídek. Konají se vždy v celou hodinu a trvají přibližně 45 minut. První začíná již v 9 hodin ráno, poslední startuje v 18 hodin.

Školní a dětské skupiny jsou vítány

Rádi byste přihlásili větší skupinku dětí, aby nahlédly do historie kosmonautiky a poznaly vesmír ve zcela jiném měřítku? Program Apollo je otevřen i pro školy, školky a další dětské skupiny. Komentovanou prohlídku si můžete rezervovat předem na e-mailu marketing@nisaliberec.cz.

Na tuto cestu do vesmíru vás srdečně zve obchodní centrum Nisa Liberec, které patří do vlastnického portfolia skupiny CPI Property Group.