Pro tento případ můžete použít přírodní odpuzovače psů nebo koček. Přírodní odpuzovače jsou pro ně (kočky, psy) bezpečné. Vadí jim pouze aroma odpuzovačů, a proto se pak ošetřeným místům vyhýbají.  

Na výběr jsou odpuzovače ve formě granulátu nebo v rozprašovačích. ATAK Odpuzovač psů granulát nebo ATAK Odpuzovač koček granulát jsou vhodné pro exteriéry (zahrady, kolem domů, plotů, kolem záhonků, květináčů, pískovišť, apod.).

Zdroj: agrobio.czZdroj: agrobio.cz

Obsahují rozdrcenou kukuřici, která je napuštěna přírodní účinnou repelentní látkou (Eukalyptový olej Citriodora - hydratovaný, cyklizovaný), která je získaná z listů eukalyptu citroníkového.  Má velmi silný repelentní účinek. Vlastní výrobky mají praktický otvor, kdy si regulujete hustotu posypu. Odpuzovače jsou vhodné pro celoroční používání.

ATAK Odpuzovač psů rozprašovač a ATAK Odpuzovač koček rozprašovač jsou vhodné nejen proti znečištění v exteriéru, ale také i pro výchovu koček nebo psů v bytech. Obsahují přírodní účinnou látku (Geraniol) a další aromatické oleje. Aplikují se postřikem na místa, popř. před místa, kam nechcete, aby zvířata chodila nebo vykonávala své potřeby. Ideálně na pevné, hladké plochy, které můžete (pokud budete chtít) lehce umýt. Obsažené oleje mohou způsobit mastné skvrny. Aroma je výrazné, ale pro lidský nos příjemné.

Pro aplikaci na dané místo postačí cca 3 stříknutí, aby psy nebo kočky odpudily. Pro trvalý účinek v interiéru přestříkejte dané plochy každé 3 týdny, v exteriéru každé 2 týdny. Odpuzovače účinkují celoročně, tj. můžete je používat v létě i v zimě.

Více informací najdete na agrobio.cz

Zdroj: agrobio.czZdroj: agrobio.cz

Biocidní přípravky. Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Ochrana stromů proti okusu zvěří!

Máte zahradu u lesa nebo na samotě, kde si zajíci nebo srnky rádi pochutnávají na vašich stromech nebo rostlinách v okrasných záhonech nebo máte problém s divočáky? Vytvořte si pachový ohradník! Ten je odpudí a do vaší zahrady už nepůjdou. ATAK Odpuzovač divoké zvěře je přípravek na přírodní bázi. Pro zvířata je bezpečný.

Zdroj: agrobio.cz

Pachový ohradník vytvoří pachovou bariéru, která odradí srnky, divočáky, zajíce od vstupu do zahrady, vinohradu, ovocných sadů, apod. Předejte tak okusu stromů nebo rostlin. Je vhodný pro použití v lesnictví a dřevařství, vinařství, ovocnictví, zahradnictví, a to po celý rok (bez ohledu na teplotu).

Jak jej použít?

Nic se nemíchá. V kovové plechovce je již pro vás připravený k použití.

Pro vytvoření pachového ohradníku budete potřebovat:

  • nosič pachu (např. kuchyňská houbička, hadřík),
  • dřevěný kůl pro upevnění nosiče s pachovou látkou.

Namočte nosič (houbičku) do přípravku (spotřeba: cca 20 ml) a upevněte ji ve výšce 50 cm až 1 metru na kůl, sloupky ve vinohradu nebo dřevěné laťky, které zapíchnete do země.

K bezpečnému vymezení prostoru doporučujeme upevnit pachové nosiče ve vzdálenosti 3 až maximálně 6 metrů od sebe. Pachový ohradník vytvořte kolem oblasti, která má být chráněna. Odpuzující účinek nastane ihned. Podle počasí účinkuje až po dobu 3 týdnů.  Pro trvalou celoroční ochranu doporučujeme každý 3. týden látku znovu obnovit. Balení je na 100 m délky chráněného pozemku.

Náš tip: pokud nosič umístíte do pet láhve, u které uřežete oba konce, ochráníte jej před deštěm a udržíte jeho vysoký účinek

Upozornění: Odpuzovač se nesmí se aplikovat na živé rostliny. Díky silnému aromatu jej nikdy neaplikujte na pevné části, např. plot a používejte rukavice a pracovní oděv, který pak můžete vyhodit. 

Více informací najdete na agrobio.cz

Zdroj: pixabay

Biocidní přípravky. Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.