Tento druh padlí způsobuje na plodech, na dřevě vrcholových letorostů, na řapících a na žilnatině listů angreštů bílé povlaky, které postupně hnědnou. Napadené letorosty zaostávají v růstu a deformují se. Listy na těchto letorostech jsou malé, deformované a většinou časem opadávají. Napadené plody zastavují růst, zůstávají tvrdé, jsou nevzhledné, nechutné a často opadávají.

Chránit rostlinu můžeme ošetřením přípravkem PROTI Americkému padlí (Discus).  Aplikuje se výhradně preventivně jednou před květem a dvakrát po odkvětu rostlin.

Zdroj: AgroBio Opava

Ošetření jahodníků proti plísni šedé – začínáme již na začátku kvetení!

Plíseň šedá napadá celou rostlinu (listy, stonky, květy, plody).  Na listech a stopkách způsobuje hnědé ohraničené skvrny a u květů je příčinou jejich zasychání a vadnutí. Nezralé plody hnědnou a zralé měknou, pokrývají se šedavým povlakem houby a hnijí.

Zdroj: AgroBio Opava

První příznaky plísni šedéZdroj: AgroBio Opava

Jedná se o nejzávažnější chorobu jahod, která může způsobit i totální zničení veškeré sklizně.

S ošetřením je třeba začít včas. První postřik by měl být aplikován v době, kdy jahodník začíná kvést (2 až 5 % kvetoucích rostlin) a druhý na konci kvetení. Pro ošetření je vhodná souprava ZDRAVÁ jahoda. Je účinná proti plísni šedé a zároveň obsahuje speciální listové hnojivo Harmonie Plod, které při aplikaci postřikem na list v průběhu sezóny podporuje nasazení velkého množství květů a zrání plodů = bohatou úrodu.

Zdroj: AgroBio Opava 

Náš tip: Dodejte na začátku jara vašemu drobnému ovoci tu správnou výživu!

Zdroj: Pixabay

Pro nastartování výborné kondice jahodníků, rybízu, angreštu, ostružin nebo révy vinné po zimě a pro zajištění dostatku živin pro růst a zrání ovoce, nasypte ke každé rostlině přírodní (organické) hnojivo TRUMF. Doporučujeme TRUMF Drobné ovoce. Obsahuje jen přírodní suroviny (živiny). Podporuje růst a tvorbu plodů. Podporuje zelenou barvu listů a zároveň také zvyšuje trvanlivost plodů po sklizni. Hnojivo je zcela bezpečné (nehrozí předávkování nebo popálení). Působí již v prvním týdnu po aplikaci a účinkuje až po dobu 3 měsíců

Zdroj: AgroBio Opava

Zdroj: AgroBio Opava

Pro výživu borůvek nebo brusinek doporučujeme pro jarní výživu organominerální hnojivo TRUMF Borůvky a brusinky. Podporuje růst, zlepšuje kondici rostlin po zimě a zvyšuje úrodu ovoce. Svým složením také podporuje žádoucí kyselé pH půdy.

www.agrobio.cz