Zvěřina je zdravá, lehce stravitelná a dietní potravina s vysokým obsahem vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Někdy bývá označovaná „masem králů“, což dnes už neznamená výjimečnou dostupnost, ale chuť a kvalitu.

V rámci programu Z lesa na stůl dodaly Lesy České republiky od srpna 2020 zájemcům 110 tun zvěřiny. Letos podnik vyřídil už 400 objednávek, nejvíce jich ale bývá na podzim, kdy vrcholí lovecká sezóna.

„Zájem je velký, takže jsme letos pořídili další chladící boxy k uchování ulovené zvěře, nově například v Jindřichově Hradci, Telči, Toužimi nebo Stříbře a jinde,“ říká výrobně-technický ředitel Lesů ČR Libor Strakoš:

Zdroj: Lesy ČR

Jak si tedy maso u státních Lesů objednat? Všechny výdejny včetně těch, které provozují Vojenské lesy a statky ČR, jsou zveřejněné na www.zlesanastul.cz. „Na mapě si najdete prodejnu. Nejprve si ověřte dostupnost zvěřiny a následně ji zamluvte pomocí objednávkového formuláře. Ten se ukáže po rozkliknutí místa,“ vysvětluje metodik myslivosti a ochrany lesa z Lesů ČR Petr Smutný a dodává: „Odesláním formuláře se zařadíte do seznamu zájemců a až bude maso připravené k vyzvednutí, dáme vám vědět.“

Prodávají se pouze celé kusy zvěřiny v kůži. Ve středních Čechách a na jižní Moravě si ale mohou zájemci na lesních závodech Konopiště a Židlochovice koupit už staženou zvěřinu nebo její část. Kontakty i s ceníkem jsou opět na webu.

Dostupnost zvěřiny je závislá na době lovu různých druhů zvěře. V nabídce je kromě divočáků lovených celoročně, o které je největší zájem, také srnčí, dančí, jelení a mufloní zvěř, na každém místě podle toho, jaká se v okolních lesích vyskytuje. I to je dokladem, že se vždy prodává místní čerstvé maso.

Zdroj: Lesy ČR

Zvěřinu můžete v různých úpravách ochutnat také na Dni za obnovu lesa. Ke stolu Vás v sobotu 23. září zvou Lesy České republiky, a to na osmi místech v zemi. Tak se zastavte.

Více se o největší lesnické akci pro veřejnost v zemi dočtete zde: www.sazimelesynovegenerace.cz.

Zdroj: Lesy ČR