„Snažíme se, aby společnost ARAKO spol. s r.o. byla vnímána jako dodavatel kvalitních průmyslových armatur, která je schopna výroby a dodávky armatur dle aktuální poptávky celosvětového trhu. Stále investujeme do nových technologií a zdokonalujeme výrobu“, uvádí Julia Dolgusheva, výkonná ředitelka společnosti ARAKO spol. s r.o.  Za více než šedesát let se nám povedlo vybudovat si ve světě i v České republice pozici stabilního partnera ve výrobě průmyslových armatur pro energetiku, chemii a petrochemii. Důležitým milníkem pro ARAKO (tehdejší Minervu) byl rok 1976, kdy jsme stáli u zrodu jaderné energetiky v současném Československu a započali jsme v Opavě výrobu armatur pro jaderný průmysl. Do dnešních dnů vyrobila společnost ARAKO více než 250 000 ks jaderných armatur, které jsou používány  téměř ve všech elektrárnách ruského typu VVER na světě. Od roku 2007 patříme ruskému holdingu Atomenergomash, strojírenské divizi Státní korporace pro atomovou energetiku Rosatom. Pravidelné dodávky speciálních armatur do okruhů jaderných elektráren jsou nejlepším důkazem kvality produkce naší společnosti a projevuje se tak naše dlouhodobé úsilí a několikaletá práce, při které se ARAKO osvědčilo jako silný a výkonný partner pro výstavbu jaderných elektráren ruského typu VVER na celém světě.

Zdroj: zadavatel inzerce
Když uvidíte chladicí věže Temelína nebo Dukovan, 100% tam jsou jaderné i průmyslové armatury z Opavy, které vyrobila společnost ARAKO.

Dnes společnost ARAKO exportuje do 25 zemí světa a již je zapojena např. do projektů výstavby 1. a 2. bloku jaderných elektráren Rooppur v Bangladéši a  Akkuyu v Turecku. „V rámci tohoto projektu také rozšiřujeme naše produktové portfolio pro jadernou energetiku o regulační armatury DN 250 a DN 400, které vyvíjíme ve spolupráci s největším ruským odborníkem na zařízení tepla (turbíny a kotle), společnosti CKTI – Vědecké sdružení pro výzkum a navrhování energetického zařízení“, uvádí Jaromír Petřkovský, výrobní ředitel společnosti ARAKO spol. s r.o.  „Aktuálně dokončujeme dodávky jaderných armatur pro 3. a 4. blok elektrárny Kudankulam v Indii, a již podepisujeme další smlouvy na dodávky armatur pro výstavbu 5. a 6. bloku JE Kudankulam“ doplňuje Julia Dolgusheva,  výkonná ředitelka společnosti ARAKO spol. s r.o. 

Zdroj: zadavatel inzerce

Zaměstnanci jsou nejdůležitější a klíčovou části
Plně si uvědomujeme, že zaměstnanci jsou nejdůležitější a klíčovou části společnosti ARAKO. Víme, že mít vysoce kvalifikované a motivované zaměstnance nám pomůže udržet si dobré postavení na trhu, jak v současné době, tak i v budoucnu. Jako podnik působící v oblasti jaderné energetiky, klademe velký důraz na odbornou kvalifikaci personálu a aktivně podporujeme další profesní růst našich zaměstnanců.

Kvalifikace, motivace, benefity
Máme vypracovaný systém odměn a zaměstnancům nabízíme řadu zaměstnaneckých výhod, mezi které patří: příspěvek na závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na volnočasové aktivity, tábory a ozdravné pobyty zaměstnanců i jejich dětí. Dále pak poskytujeme výpomoci v mimořádných životních a pracovních situacích, jako jsou narození dítěte, svatba, pracovní výročí či odchod do penze.

Podporujeme vzdělávání mladých strojařů
Nedostatek technicky kvalifikovaných pracovníků je stále aktuální tématem, které není společnosti ARAKO lhostejné. Nástrojářů, obráběčů, operátorů obsluhy CNC strojů a technických pracovníků obecně je v poslední době nedostatek, proto se snažíme otázku absence řešit preventivně a jsme si vědomi klíčového postavení lidských zdrojů.

Jako významný zaměstnavatel opavského regionu, povzbuzujeme mladé strojaře ke studiu a především k práci ve strojírenství. „Pokračujeme a zintenzivňujeme spolupráci s technickými školami. Přijímáme absolventy, nabízíme praxi ve výrobě, účastníme se náborových veletrhů a kampaní pro podporu zájmů o studia strojírenských oborů.  Snažíme se tak předcházet absencí kvalifikovaných sil na trhu práce“ vysvětluje Pavlína Koligová, personální ředitelka společnosti ARAKO spol. s r.o. Pro studenty strojírenských oborů máme připravený plán, jak odborného výcviku, tak i motivačního plánu. „Studenty, čeká praxe ve výrobě, během které absolvuji zaškolení na čtyřech pracovištích. Ve dvou a půl měsíčních cyklech se naučí obsluhovat moderní stroje a zařízení, a pokud budou dosahovat dobrých výsledků, mohou svou mzdu v průběhu odborné praxe navyšovat a ukončit praxi podpisem smlouvy a nástupem do trvalého pracovního poměru k nám do společnosti ARAKO“, vysvětluje Pavlína Koligová, personální ředitelka společnosti ARAKO spol. s r.o.

Zdroj: zadavatel inzerce

Věděli jste, že naše armatury najdete v petrochemických závodech značek Shell, OMW, Slovnaft, Orlen?

Práce ve výrobě naši společnosti ARAKO je velice zajímavá a různorodá. Věříme, že dokážeme mladé lidi zaujmout a nabídnout jim kvalitní místo v kolektivu odborníků. Díky moderním metodám mohou studenti získat potřebné dovednosti a díky vlastní pili se vypracovat na vyšší pozice a růst ve své odbornosti.

10 důvodů proč pracovat v ARAKU
1. Jsme stabilní partner ve strojírenství
2. Máme více, než 60 let zkušeností
3. Jsme jedničkou na trhu ve výrobě průmyslových jaderných armatur
4. Dbáme na kvalitu vyráběných produktů
5. Máme desítky referencí z jaderného, klasického, petrochemického, chemického průmyslu
6. Exportujeme do více než 25 zemí světa
7. Dbáme na moderní pracovní prostředí
8. Investujeme do vzdělávání a rozvoje zaměstnanců
9. Nabízíme atraktivní bonusy
10. Nabízíme stáže a praxe pro studenty

ARAKO spol. s r.o., Hviezdoslavova 18, 746 01, Opava, tel: 553 694 111, arako@arako.cz, www.arako.cz, 
FB ARAKO - https://www.facebook.com/ARAKO-101680445034527/
LinkedIN ARAKO - https://cz.linkedin.com/company/arako-spol-s-r-o-

Tematický seriál Práce a život v současnosti najdete každé úterý ve vašem Regionu. V rámci projektu si můžete přečíst o zajímavých firmách, školách, řemeslnících a členech Okresní hospodářské komory Opava. Články jsou dostupné také na webových stránkách www.opavsky.denik.cz. Seriál připravuje Deník ve spolupráci s OHK Opava.

Zdroj: zadavatel inzerce