Páteční večery byly ve znamení koncertů na Loděnici. Kapely Wohnout, Horkýže Slíže, Krucipüsk nebo Harlej a mnoho dalších přilákaly stovky návštěvníků. Divadelní představení, která se uskutečnila na nádvoří zámku nebo na již zmíněné Loděnici, sklidila zasloužené ovace.

Pomyslným rozloučením s prázdninami jsou v Benátkách nad Jizerou „Zámecké slavnosti“. V sobotu 27. srpna se na nádvoří zámku a v zámecké zahradě uskutečnily již po devatenácté. Zahájení se ujal starosta města PhDr. Karel Bendl a společně s moderátorkou Yvetou Blanarovičovou přivítali hosty z benáteckých partnerských měst i všechny přítomné návštěvníky. V odpoledním programu vystoupila hudební skupina The Beatles revival nebo Standa Hložek. Dalším vystupujícím byl DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND a zazpívala i sama moderátorka, herečka a muzikálová zpěvačka Yveta Blanarovičová.  Po celé odpoledne byly v zámecké zahradě k vidění ukázky řemesel, bylo možné si vyzkoušet lukostřelbu i jiné dobové činnosti a pro děti proběhlo pásmo mnoha her, písniček a soutěží. Každý z návštěvníků měl možnost během této akce navštívit zdarma zámeckou věž nebo Muzeum Benátky. Díky skvělé atmosféře a krásnému počasí se slavnosti opět vydařily.

Světové operní árie a muzikálové písně rozezvučí velký sál Záložny v pátek 23. září.  První ročník akce „Benátecké operní gala“ poctí svou návštěvou Maestro Miguelangelo Cavalcanti i řada další operních umělců.

Do Benátek nad Jizerou se za kulturou jet vyplatí!