Věděli jste, že i krátký, ale pravidelný pohyb dělá zázraky? Lidé, kteří se denně hýbají aspoň 30 minut, mají výrazně silnější imunitu a také o polovinu nižší riziko infarktu i rakoviny. Zapojte se do výzvy Do práce na kole a spojte příjemné s užitečným!

V týmech i sami, na kole i pokusem

Hlavní soutěžní soutěžní disciplínou květnové akce je pravidelnost, takže vyhrát může opravdu každý. Soutěžit můžete i sami, ale mnohem větší zábava je v týmech. A pokud vás baví i ostatní druhy pohybu, můžete jezdit také na koloběžkách, chodit nebo běhat.

Jdete do toho? Registrovat se můžete do konce dubna na dopracenakole.cz.

Zdroj: Auto*Mat, z.s.

Akce v Olomouci i okolí

Na stránkách Do práce na kole si můžete přečíst aktuální informace z pořadatelských měst Olomouce (včetně Loštic) a Hranic. Soutěžit ale můžete odkudkoli. Ve facebookových skupinách pak kromě novinek najdete i parťáky do týmu. Do Olomouce se mohou hlásit také cyklisté z Přerova, který letos akci oficiálně nepodporuje.

Pestrým programem a hezkými cenami šestého ročníku bychom chtěli povzbudit tradiční účastníky akce i nalákat nové. Chceme poukázat na výrazné rezervy, které v podpoře cyklodopravy v Olomouci jsou, ale i na příležitosti vyplývající z dokončovaného Plánu udržitelné mobility,” říká Pavel Bednařík, staronový organizátor Do práce na kole Olomouc.

Účastníky z Olomouce a okolí čeká řada akcí zdarma „na triko”, cyklojízda s divadlem VOSTO5 v rámci Divadlení Flóry a v pátek 8. června slavnostní vyhlášení v areálu Letního kina. V Hranicích zahájí sezónu 28. dubna na Cyklostezce Bečva a ceny předají 16. června v parku Čs. legií.

Do akce se letos poprvé zapojí v samostatné kategorii Do školy na kole i studenti, své barvy bude hájit Univerzita Palackého a SPŠE Mohelnice.

I účast se vyplácí

A když nevyhrajete? Minimálně si odnesete lepší kondici, zážitky s kolegy a originální tričko z biobavlny. Můžete také hned začít využívat nejrůznější slevy ve svém městě i na internetu. A když naopak zabodujete, čekají vás stylová kola, outdoorové zájezdy do zahraničí, cyklovýbava a mnoho dalších cen.

Zdroj: Auto*Mat, z.s.

Máte svého cyklozaměstnavatele?

Máte v práci stojany na kola? Nebo dokonce sprchy? Uhradí za vás zaměstnavatel startovné Do práce na kole? Gratulujeme! V tom případě možná pracujete pro Cyklozaměstnavatele roku! Zeptejte se na svém pracovišti na možnosti registrace a pojeďte v tom také!

Zachraňte Olomouc a Hranice!

Letošní motto soutěže zní: „Zachraň město!” Proč? Více lidí na kolech totiž znamená zdravější města - čistší vzduch i více místa v ulicích. Přes všechny zdravotní a environmentální přínosy je ale jízda na kole, chůze nebo běhání hlavně zábava!

Do práce na kole pořádá spolek Auto*Mat a místní organizátoři. Všechny informace najdete na www.dopracenakole.cz nebo facebook.com/dopracenakole.

Zdroj: Youtube