Hovoří se tak o tom, že tyto hry budou muset být ekonomicky udržitelné, sníží se například počet veškerých používaných aut a ubytovaných lidí až o třetinu. Střídmější však podle organizátorů bude i zahájení a tradiční doprovodné akce. Otázka peněz za olympiádu v Tokiu vzbuzuje spoustu emocí už nějakou dobu. Po aktuálním prodloužení nouzového stavu kvůli rychle přibývajícím počtům nově nakažených se ale odpůrci konání her ptají zejména na to, proč peníze vynaložené na olympiádu nejdou raději na boj s koronavirem.

Divoké diskuze letošní olympijské hry probíhají i u nás v České republice. Zatímco jeden tábor tvrdí, že sportovní utkání bez diváků nemá smysl, tábor druhý je naopak nadšený. Totální ticho při zápasech a soutěžích prý tvoří tu pravou atmosféru. Věříme, že k obrazovkám tak usedne minimálně stejné množství diváků jako před pěti lety. Na olympiádu se letos nominovalo 117 českých sportovců a máme hned několik želízek v ohni.

Jednou z největších senzací je ale podařená nominace české basketbalové reprezentace, která se na olympijské hry kvalifikovala během samostatné historie země vůbec poprvé. Basketbal patří mezi nejsledovanější akce na všech hrách a na naše hráče se bezpochyby těší většina fanoušků.

Sázkové kanceláře pak budou podle předběžných informací věřit českým tenistkám ve čtyřhře nebo vodním slalomářům. Jak uvedla na svých stránkách sázková kancelář Fortuna, tito sportovci mají podle americké společnosti Gracenote, která se dlouhodobě zabývá medailovými analýzami, České republice získat zlatou medaili.

Favoritem je i český lezec Adam Ondra, který se již ve dvanácti letech zařadil mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. Je také čtyřnásobným mistrem světa a již roky se drží v čele žebříčku skalních lezců. Proslavil se také tím, že jako první přelezl novou nejtěžší cestu světa Silence v Norsku. Ta je jednou ze dvou cest na světě s navrhovaným ratingem 9c. Podle Gracenote se Ondra pravděpodobně umístí na třetím místě. Potřeba je také dodat fakt, že sportovní lezení se na olympiádě letos objeví vůbec poprvé.

Pro fanoušky bude bezesporu atraktivní i baseball, softball a poprvé budeme na olympiádě sledovat i skateboarding, karate nebo surfing. Na své si tak možná letos přijdou i ti, které olympiáda obvykle nechává v klidu. Start je naplánován na 23. července, hry vyvrcholí 7. srpna.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.