Toto oční onemocnění se projevuje zakalením čočky, kdy má pacient pocit, jako by se díval přes špinavé sklo. Často pacient zpozoruje šedý zákal až v pokročilém stádiu, obzvlášť když onemocní pouze jedno oko. Šedý zákal nelze zastavit ani zpomalit žádnými léky a jediným možným řešením je operace. Ta spočívá ve výměně zakalené čočky za čočku umělou.

Jak probíhá předoperační péče na naší klinice?

Před operací šedého zákalu pečlivě provádíme předoperační vyšetření, které je neméně důležité než samotná operace. Během vstupního vyšetření provádíme s pacientem pohovor a komplexní oční vyšetření s měřením na nejmodernějších přístrojích, které jsou propojené s operačním sálem a navigačním systémem. Ten naviguje operatéra během operace.

Operace šedého zákalu s implantací standardní nitrooční čočky je hrazena zdravotní pojišťovnou. Pacienti, kteří si chtějí dopřát vidění na více vzdáleností bez brýlí, mají možnost zaplatit si čočku nadstandardní (prémiovou).

Podle čeho si vybrat správnou nitrooční čočku?

Na naší klinice nabízíme nitrooční čočky pouze od nejlepších předních světových výrobců:

1.      Jedno-ohnisková čočka (hrazená zdravotní pojišťovnou)
         Pacient s ní vidí na jednu vzdálenost - do dálky bez použití brýlí a na blízko s jejich použitím, anebo naopak na dálku s brýlemi a na blízko bez nich.
2.      Asférická čočka, která nabízí lepší kontrast a hloubku ostrosti vidění za zhoršených podmínek (šero, horší osvětlení).  To pacienti ocení hlavně při řízení, sledování televize, čtení při slabším osvětlení atp. Tato čočka má žlutý filtr, který chrání sítnici oka před škodlivým modrým světlem.
3.      Torická čočka, která upravuje rohovkový astigmatismus. O rohovkovém astigmatismu pacient nemusí vůbec vědět, protože je vyrovnáván vlastní čočkou a lékař ho zjistí až při předoperačním vyšetření. V případě potřeby vám bude tato čočka nabídnuta.
4.      Další možností je bifokální čočka, se kterou vidí pacient na dvě vzdálenosti - na dálku a střední vzdálenost (počítač) + potřebujete slabší brýle na čtení, anebo na dálku a blízko, přičemž použijete slabší brýle na počítač.
5.     Trifokální čočka nabízí  vidění na všechny vzdálenosti bez další závislosti na brýlích. V případě potřeby je k dispozici i trifokální torická varianta.

Jak probíhá samotná operace?

Po pečlivém vyšetření a výběru čočky objednáváme pacienta k operaci, kterou provádí zkušení chirurgové na nejmodernějších operačních sálech v Mladé Boleslavi v prostorách Kliniky Dr.Pírka. Jedná se o dva typy operace, nejčastěji standardní ultrazvuková a nově i s asistencí laseru, která je přesnější a šetrnější k očním strukturám. Tu ocení především pacienti, kteří si vyberou prémiovou nitrooční čočku. Tato operace je prováděna za příplatek.  

Operace probíhá v lokální (místní) anestezii, která se provádí aplikací kapek do oka. Pacient je plně při vědomí a může během operace s operatérem mluvit. Samotná operace trvá pouze 10-15 minut, delší je příprava na samotnou operaci, kde pacient musí počítat s tím, že na klinice stráví 2 až 3 hodiny. Po operaci pacient odchází domů. Naše péče o něj je před operací, během ní, ale také po operaci. Vše pečlivě kontrolujeme hned další den po operaci přímo na naší klinice, pacient tak nemusí navštěvovat spádovou oční ambulanci.

Proč podstoupit operaci na klinice Top Esthetic?

·         Spolupracujeme se všemi zdravotními pojišťovnami
·         Máme krátké termíny k objednání
·         Operace provádí zkušený tým očních chirurgů
·         Disponujeme nejmodernějším přístrojovým vybavením
·         Implantujeme pouze špičkové nitrooční čočky (Zeiss, Alcon) i při operacích hrazených pojišťovnou
·         O své pacienty pečujeme nejen do operace, ale také po operaci
·         Poskytujeme komplexní oční péči na několika pobočkách v Mladé Boleslavi a v Praze

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vás objednáme na nezávaznou konzultaci nebo na samotné oční vyšetření na tel.č. 326 210 248. Více informací o naší klinice naleznete na webových stránkách www.topesthetic.cz.

Zdroj: TOP ESTHETIC centrum estetické a oční medicíny s.r.o.